Zarząd dęblińskiego oddziału katolickiego stowarzyszenia Civitas Christiana podjął starania, aby ustanowić patronem i orędownikiem miasta "Orląt" św. Jana Pawła II. G łówną rolę w nadaniu patronatu świętego odegrają mieszkańcy miasta oraz władze kościelne. - To właśnie Dębliniacy powinni wypowiedzieć się czy wyrażają swoją aprobatę jako społeczeństwo - mówi Janusz Prządka. Później pozostaną tylko formalności w kurii oraz Watykanie.
O podjętej inicjatywie przeczytacie w najbliższym wydaniu "Twojego Głosu"
Komentarze