Reklama

Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta odwiedził Dęblin

W Dęblinie Rafał Trzaskowski rozmawiał z weteranami wojskowymi, dziennikarzami i samorządowcami. Wykorzystując fakt obecności w mieście zdominowanym przez wojsko swojej wizycie najwięcej miejsca poświęcił bezpieczeństwu. Zapowiedział również utworzenie Centrum Drugiej Misji

W środę rano prezydent Warszawy w ramach kampanii wyborczej przed majowymi wyborami Prezydenta RP przyjechał na Lubelszczyznę. Pierwszym przystankiem był Dęblin. W powiecie ryckim nie zaplanowano typowego wiecu wyborczego z mieszkańcami. Były to raczej spotkania zamknięte. Na początek kandydat na prezydenta rozmawiał wojskowymi. Następnie był czas dla dziennikarzy. Przed konferencją prasową w krótkim wystąpieniu Rafał Trzaskowski argumentował swoją wizytę w "Mieście Orląt". - Jesteśmy w Dęblinie i nie przez przypadek rozmawiamy tutaj o kwestiach bezpieczeństwa. Kwestie bezpieczeństwa absolutnie dominują w tej kampanii wyborczej. (...) Dęblin to dla nas symbol najlepszego wyszkolenia w Europie, jeżeli chodzi o naszych pilotów i służby naziemne, ale też symbol odporności, którą dzisiaj musimy wzmacniać w obliczu tych wszystkich zagrożeń, które przed nami - podkreślił Rafał Trzaskowski. Jedną z recept ma być na poprawę bezpieczeństwa ma być zaangażowanie weteranów wojennych. - Przez dekady państwo polskie robiło duży błąd dlatego, że inwestowaliśmy w naszych żołnierzy, w szkolenia, które kosztowały miliony i później niestety zapominano o naszych weteranach. Nie było pomysłu na to w jaki sposób wykorzystać ich olbrzymią wiedzę - mówił kandydat na prezydenta. Teraz rozwiązaniem ma być "Centrum drugiej misji", która miałaby wykorzystać do wzmocnienia naszego bezpieczeństwa doświadczenie byłych wojskowych. - Znają się na bezpieczeństwie jak nikt - zaznaczył Rafał Trzaskowski. - Jestem absolutnie przekonany, że bezpieczeństwo zaczyna się od każdej gminy, ba od każdej rodziny. Wszyscy musimy być gotowi na sytuacje kryzysowe. I to właśnie nasi eksperci-weterani są stanie pomóc nam w audytach bezpieczeństwa, czy to jednostkach samorządowych, czy innych instytucjach pomóc nam przygotować się na to, żeby to bezpieczeństwo zapewnić w jak najlepszym stopniu.

Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z samorządowcami różnych szczebli.

Reklama

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja, a ich ewentualna druga tura zostanie przeprowadzona 1 czerwca. Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała dotąd łącznie 18 komitetów wyborczych kandydatów na prezydenta i jak na razie jednego kandydata na prezydenta - Sławomira Mentzena.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 12/02/2025 15:17
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości