Najpóźniej jutro ma pojawić się komunikat od kiedy noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe - poinformował dzisiaj minister zdrowia Łukasz Szumowski.
- Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada - powiedział dziś rano w telewizji minister zdrowia..
Jak zastrzegł chodzi o skuteczną odpowiedź w walce z koronawirusem.
Przypomnijmy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia do odwołania.
Według rządowej mapy zarażeń koronawirusem największe ognisko występuje na Śląsku, gdzie odnotowano do tej pory 6982 zakażenia i 191 zgonów. Dla porównania w woj. lubelskim te liczby są zdecydowanie mniejsze - odpowiednio 434 i 15
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze