Reklama

Kontynuacja robót budowlanych w powiecie ryckim. Szkoły zyskają nowoczesne oblicze!

Pomimo niesprzyjającej pogody, firma TERMOCHEM Sp. z o.o. realizuje prace w ramach zadania wartego niemal 14 mln zł. Na inwestycję pozyskano aż 8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Kontynuacja termomodernizacji z wykorzystaniem OZE

Powiat rycki intensywnie pracuje nad modernizacją obiektów edukacyjnych. W ramach zadania „Termomodernizacja budynków z zastosowaniem OZE w obiektach edukacyjnych w powiecie ryckim” trwa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej w warsztatach szkolnych przy ZSZ Nr 2 w Rykach. To kolejny etap inwestycji, która wcześniej obejmowała m.in.:

  • izolację i ocieplenie fundamentów,

  • częściowe ocieplenie ścian i dachu.

Termomodernizacją objęte są również inne budynki: internat przy Zespole Szkół w Sobieszynie oraz warsztaty przy ZSZ Nr 2 w Dęblinie. Wszystkie prace mają zakończyć się do października 2025 roku.

Reklama

Zadanie realizowane przez TERMOCHEM Sp. z o.o. z siedzibą w Puławach to nie tylko poprawa warunków dla uczniów, ale również oszczędność energii dzięki odnawialnym źródłom energii (OZE). Na całość inwestycji, wartej niemal 14 mln zł, powiat pozyskał 8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Firma TERMOCHEM otrzyma wynagrodzenie za realizację umowy w wysokości 13,8 mln zł. Mimo wymagających warunków atmosferycznych, roboty postępują zgodnie z harmonogramem, a efekty będą widoczne już wkrótce.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości