Do 31 maja urząd miejski czeka na oferty od firm budowlanych
Pierwszy termin przetargu był wyznaczony na 23 maja. Jak mówi burmistrz Jarosław Żaczek jest spore zainteresowanie firm budowlanych. Wpływają dodatkowe zapytania, dlatego postanowiono przedłużyć termin składania ofert o 8 dni.
Oprócz budowy wykonawca wcześniej będzie musiał przesunąć o kilkanaście metrów pomnik. Do zburzenia jest też w sumie 9 budynków. Trzeba będzie też wyciąć przeszkadzające krzewy i drzewa. Kubatura hali ma ponad 32 tys. m3. Budowa ma potrwać do końca lipca 2021 roku.
Po przetargu znana będzie też koszt budowy hali. Wtedy też rada miejska podejmie ostateczną decyzję, czy przystąpić do inwestycji. Ministerstwo Sportu i Turystyki dołoży do budowy 3,5 mln zł, ale w budżecie gminy trzeba będzie znaleźć dużo większe środki.
Zaprojektowany obiekt ma ok. 2700 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze zaplanowano miejsce do obsługi sprzedaży biletów, klatkę schodową z windą dla niepełnosprawnych, szatnię dla kibiców, zaplecze sanitarne. Pod trybunami ulokowano cztery szatnie dla zawodników. Na parterze znajdą się też pomieszczenia dla trenerów, sędziów, magazyn, punkt medyczny. W tej części ulokowano również dwa boiska do squasha, które zajmują dwie kondygnacje oraz siłownię (100 m2), jest też dodatkowa klatka schodowa ewakuacyjna.
Na piętrze zaplanowano salę do fitness, szatnię, pomieszczenia biurowe (dla MGOSiR) oraz wejścia na trybuny (340 osób) i pomieszczenie dla komentatorów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
na boisko, których jest w rykach juz kilkanaście przeznaczają ponad 3,5 mln zł a na skatepark który kosztuje max 400 tys już nie znajdują pieniędzy!
Dokładnie tak jak gość piszę tylko "mała" poprawka, zostanie przeznaczone 13 mln!!!!!!!!!!
Może zamiast kolejnego boiska skatepark który jest tańszy zdecydowanie to była by inwestycja na plus
Po co wybudowywać halę sportową skoro w Rykah jest już kilka boisk. Mogliby wybudować skatepark gdyż najbliższy jest w promieniu 60 km. A skatepark na dodatek będzie o wiele wiele tańszy.
Petycja ze skateparkiem przyjęła się ze sporym poparciem, ale i tak powstanie tylko kolejne boisko HAHA
hala w mieście jakaś musi być bez takiego obiektu nie da się funkcjonować ale ten projekt chyba jest podobnie nie trafiony jak basen. Hala powinna byc dla sportu i widowisk na dwa sposoby funkcjonalna ,Do tego powinna wspólgarc tez ze stadionem aby tworzyc wspólny organizm sportowo rekreacyjny , ale juz po zamiatane projekt jest i taki beeee komunistyczny wyglad jak logo PKS (w tych czasach taki syf znak graf. staromodny wymyslec )
na boisko, których jest w rykach juz kilkanaście przeznaczają ponad 3,5 mln zł a na skatepark który kosztuje max 400 tys już nie znajdują pieniędzy!
Dokładnie tak jak gość piszę tylko "mała" poprawka, zostanie przeznaczone 13 mln!!!!!!!!!!
Może zamiast kolejnego boiska skatepark który jest tańszy zdecydowanie to była by inwestycja na plus