Reklama

Kto wybuduje halę widowiskowo-sportową w Rykach

Do 31 maja urząd miejski czeka na oferty od firm budowlanych

Pierwszy termin przetargu był wyznaczony na 23 maja. Jak mówi burmistrz Jarosław Żaczek jest spore zainteresowanie firm budowlanych. Wpływają dodatkowe zapytania, dlatego postanowiono przedłużyć termin składania ofert o 8 dni.

Oprócz budowy wykonawca wcześniej będzie musiał przesunąć o kilkanaście metrów pomnik. Do zburzenia jest też w sumie 9 budynków. Trzeba będzie też wyciąć przeszkadzające krzewy i drzewa. Kubatura hali ma ponad 32 tys. m3. Budowa ma potrwać do końca lipca 2021 roku.

Po przetargu znana będzie też koszt budowy hali. Wtedy też rada miejska podejmie ostateczną decyzję, czy przystąpić do inwestycji. Ministerstwo Sportu i Turystyki dołoży do budowy 3,5 mln zł, ale w budżecie gminy trzeba będzie znaleźć dużo większe środki.

Reklama

Zaprojektowany obiekt ma ok. 2700 m2 powierzchni użytkowej. Na parterze zaplanowano miejsce do obsługi sprzedaży biletów, klatkę schodową z windą dla niepełnosprawnych, szatnię dla kibiców, zaplecze sanitarne. Pod trybunami ulokowano cztery szatnie dla zawodników. Na parterze znajdą się też pomieszczenia dla trenerów, sędziów, magazyn, punkt medyczny. W tej części ulokowano również dwa boiska do squasha, które zajmują dwie kondygnacje oraz siłownię (100 m2), jest też dodatkowa klatka schodowa ewakuacyjna.

Na piętrze zaplanowano salę do fitness, szatnię, pomieszczenia biurowe (dla MGOSiR) oraz wejścia na trybuny (340 osób) i pomieszczenie dla komentatorów.

Reklama

 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-09-13 19:50:55

    na boisko, których jest w rykach juz kilkanaście przeznaczają ponad 3,5 mln zł a na skatepark który kosztuje max 400 tys już nie znajdują pieniędzy!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2019-09-13 19:52:50

    Dokładnie tak jak gość piszę tylko "mała" poprawka, zostanie przeznaczone 13 mln!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-09-13 19:53:46

    Może zamiast kolejnego boiska skatepark który jest tańszy zdecydowanie to była by inwestycja na plus

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości