Reklama

Kuba z nadziejami na medal

Do 27 października potrwają w Bukareszcie Mistrzostwa Europy w podnoszeniu ciężarów. W stolicy Rumunii wystartuje Jakub Węgrzyn, zawodnik Wisły Puławy i mieszkaniec Pawłowic

W Bukareszcie rywalizują juniorzy oraz zawodnicy do 20 i 23 lat. Duże szanse na medal ma Jakub Węgrzyn, który wystartuje w kategorii +109 kg. Zawodnik Wisły legitymuje się wynikiem 370 kg, co daje mu czwarte miejsce na liście startowej. 20-latek powinien powalczyć o podium. Wydaje się, że faworytem będzie Lalayan Varazdat. Utytułowany zawodnik z Armenii zgłosił 400 kg. O 10 kg mniej w tym sezonie podnosili: Oleh Kanzenko z Ukrainy oraz Enzo Kuworge z Holandii. W stawce znalazło się 13 zawodników. Start Węgrzyna został zaplanowany na 27 października na godz. 19.

- Kuba powinien dźwignąć ciężar, który ma zgłoszony. Byłby to bardzo dobry wynik. Powalczymy o medal. Najważniejsze, że mój zawodnik jest dobrze przygotowany. Kubuś wystartuje w kategorii ciężkiej, a w niej wszystko jest możliwe - mówi trener Robert Borucki.

Reklama

map

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-23 20:49:56

    Tylko TUR Ryki! Tylko mistrzowie lecący na sucho! Zero dopalaczy, odżywek, bo to jest sukces. Dzięki wybitnym trenerom, zawodnikom TUR jest wybitny. I Rysiek też i Rysiek też przyjacielem Tura Ryki jest! Kto się nie zgadza ten pracuje na Dolnej koło przedszkola!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-09-14 21:33:50

    Z ryckiego tura to same cieniasy którzy w żadnych zawodach nie odnoszą sukcesu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości