Reklama

Polski siłacz zdominował Europę – Marzysz z rekordem i złotem!

Piotr Marzysz, reprezentant Polski z Bobrownik, odniósł spektakularny sukces podczas Akademickich Mistrzostw Europy w Luksemburgu. Młody sportowiec, startujący w kategorii juniorów do lat 23 w wadze powyżej 120 kg, wrócił do kraju z czterema złotymi medalami oraz nowym rekordem Europy.

Rywalizacja obejmowała trzy konkurencje: wyciskanie sztangi leżąc, martwy ciąg oraz przysiad. Marzysz uzyskał imponujące wyniki – 212,5 kg w wyciskaniu sztangi, 305 kg w martwym ciągu oraz 340,5 kg w przysiadzie, co pozwoliło mu ustanowić nowy rekord Europy.

– Startowałem w kategorii junior do lat 23 w wadze 120 kg+ – mówi Marzysz w rozmowie z Twoim Głosem. – Z Polski startowało trzech zawodników, ale całkowitej liczby uczestników nie znam – było ich naprawdę wielu – dodaje.

Jak oceniasz swój występ i co planujesz na przyszłość?

Reklama

– Byłem bardzo dobrze przygotowany, kilka błędów jest do poprawy, ale wyciągnąłem wnioski – przyznaje Marzysz. – Wynik ciągle będę poprawiał i robił wszystko, by być w czołówce na świecie.

Poza rekordowym wynikiem, Piotrek sięgnął po cztery złote medale, potwierdzając swoją dominację w kategorii. Jego osiągnięcie to nie tylko osobisty sukces, ale także powód do dumy dla całej polskiej społeczności trójboju siłowego.

Rekordzista podkreśla również rolę swojego trenera, Norberta Trajera – To nasz wspólny sukces – zaznacza.

Reklama

Zapytany o najbliższe plany, Marzysz odpowiada: – Aktualnie chwila regeneracji i wracam do treningów, przygotowuję się do następnych zawodów – ten rok to sporo startów międzynarodowych.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Twojego Głosu.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 26/02/2025 08:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości