Reklama

Małe piłkarki z Nowodworu najlepsze w regionie (FOTO)

Sukces dziewczęcej drużyny piłkarskiej z Grabowa Szlacheckiego w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku U-8. Trener Gustaw Serafin prowadził zawodniczki do triumfu, tracąc tylko 1 gola.

 Trzeci rok z rzędu dziewczęca drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej w Grabowie Szlacheckim triumfowała w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku w kategorii U-8. Turniej odbył się 7 maja w Lubartowie, a zawodniczki pod wodzą Gustawa Serafina wygrały wszystkie mecze, tracąc przy tym tylko jednego gola.

Dominacja „Orlika” Grabów Szlachecki

Drużyna „Orlik” Grabów Szlachecki od początku turnieju pokazywała swoją siłę, pokonując rywalki w fazie grupowej:

  • „Dwójkę” Zamość5:0,

  • SAF SP 5 Chełm5:0,

  • SP Rzeczyca10:0.

W kolejnych rundach młode zawodniczki nie zwalniały tempa:

  • Ćwierćfinał z „Bystrookimi Orliczkami”10:0,

  • Półfinał z reprezentacją SP Jabłoń10:0,

  • Finał z zespołem SP Ostrówek5:1.

„To była jedyna stracona bramka w sześciu meczach, w których zdobyliśmy aż 45 goli. Spodziewaliśmy się udanego występu, ponieważ dziewczynki wygrały również ubiegłoroczny finał w tej kategorii wiekowej” – powiedział Gustaw Serafin, trener zespołu, w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową.

Reklama

Indywidualne wyróżnienia dla zawodniczek

Sukces drużyny został podkreślony także indywidualnymi wyróżnieniami dla dwóch zawodniczek z Grabowa Szlacheckiego:

  • Amelia Komar została Królową Strzelczyń, zdobywając 28 goli,

  • Zuzanna Wojtaś otrzymała tytuł Najlepszej Bramkarki, tracąc tylko jednego gola, a jednocześnie zdobywając dwa dla swojej drużyny.

W zwycięskiej ekipie wystąpiły także: Maria Beczek, Marcelina Mląkowska, Natalia Janiszek, Wiktoria Borsuk, Gabriela Madej i Nela Warowna.

Dalsza rywalizacja w Pucharze Tymbarku

Choć dla zespołów kategorii U-8 turniej wojewódzki był finałowym etapem rozgrywek, starsze zawodniczki będą miały szansę walczyć dalej. W Lubartowie awans do krajowego finału wywalczyły „Supermenki” Leopoldów, wśród których znalazły się trzy piłkarki z Grabowa Szlacheckiego: Julia Janiszek, Kamila Wojtaś i Katarzyna Opieka.

Reklama

Zawodniczki będą rywalizować o tytuł mistrzyń w Chorzowie, na Stadionie Śląskim, między 4 a 7 czerwca.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/05/2025 11:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości