Sukces dziewczęcej drużyny piłkarskiej z Grabowa Szlacheckiego w Finale Wojewódzkim Pucharu Tymbarku U-8. Trener Gustaw Serafin prowadził zawodniczki do triumfu, tracąc tylko 1 gola.
Drużyna „Orlik” Grabów Szlachecki od początku turnieju pokazywała swoją siłę, pokonując rywalki w fazie grupowej:
„Dwójkę” Zamość – 5:0,
SAF SP 5 Chełm – 5:0,
SP Rzeczyca – 10:0.
W kolejnych rundach młode zawodniczki nie zwalniały tempa:
Ćwierćfinał z „Bystrookimi Orliczkami” – 10:0,
Półfinał z reprezentacją SP Jabłoń – 10:0,
Finał z zespołem SP Ostrówek – 5:1.
– „To była jedyna stracona bramka w sześciu meczach, w których zdobyliśmy aż 45 goli. Spodziewaliśmy się udanego występu, ponieważ dziewczynki wygrały również ubiegłoroczny finał w tej kategorii wiekowej” – powiedział Gustaw Serafin, trener zespołu, w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową.
Sukces drużyny został podkreślony także indywidualnymi wyróżnieniami dla dwóch zawodniczek z Grabowa Szlacheckiego:
Amelia Komar została Królową Strzelczyń, zdobywając 28 goli,
Zuzanna Wojtaś otrzymała tytuł Najlepszej Bramkarki, tracąc tylko jednego gola, a jednocześnie zdobywając dwa dla swojej drużyny.
W zwycięskiej ekipie wystąpiły także: Maria Beczek, Marcelina Mląkowska, Natalia Janiszek, Wiktoria Borsuk, Gabriela Madej i Nela Warowna.
Choć dla zespołów kategorii U-8 turniej wojewódzki był finałowym etapem rozgrywek, starsze zawodniczki będą miały szansę walczyć dalej. W Lubartowie awans do krajowego finału wywalczyły „Supermenki” Leopoldów, wśród których znalazły się trzy piłkarki z Grabowa Szlacheckiego: Julia Janiszek, Kamila Wojtaś i Katarzyna Opieka.
Zawodniczki będą rywalizować o tytuł mistrzyń w Chorzowie, na Stadionie Śląskim, między 4 a 7 czerwca.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze