Reklama

Mamy stan epidemii. Potrwa do Wielkanocy

O wprowadzeniu stanu epidemii w naszym kraju poinformował premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej z ministrem zdrowia. Potrwa do 12 kwietnia

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni możemy mieć nawet 10 tys. chorych. Decyzja rządu ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Do 12 kwietnia zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe i szkoły wyższe. Zawieszenie funkcjonowania dotyczy też żłobków.

Kara za złamanie kwarantanny wzrosła do 30 tys. zł (z 5 tys. zł).

Jak na razie nie podjęto decyzji o zmianie terminu wyborów prezydenckich.

Ministerstwo Zdrowia podaje: liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-03-20 19:42:55

    skąd te ceny na półce ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość 11 - niezalogowany 2020-03-20 23:44:28

    Z pierwszej fali zakupow zrobiinych przez ludzi ogarnietych paniką.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości