Reklama

Międzynarodowa nagroda dla firmy z Ryk

Firma Norgpol budująca swoją siedzibę w Rykach wśród laureatów szczególnie zasłużonych dla Inicjatywy Trójmorza

Podczas Międzynarodowego Kongresu Trójmorza, marszałek województwa lubelskiego oraz prezes Instytutu Rozwoju Samorządu Terytorialnego Województwa Lubelskiego ogłosili listę laureatów szczególnie zasłużonych dla Inicjatywy Trójmorza. Nagrody przyznano w trzech kategoriach. 

W kategorii "Firma regionalna" lauretem została spółka Norgpol, która w Rykach buduje swoją nową siedzibę. Nagroda została przyznana za kreowanie pozytywnego wizerunku Inicjatywy Trójmorza i zacieśnianie relacji między regionami tej Inicjatywy. Prezes spółki nie kryje zaskoczenia wyróżnieniem i zapowiada z roku na rok poszerzać współpracę gospodarczą państw Trójmorza.

Reklama

 - Myślę, że to wyróżnienie zobowiązuje mnie do godnego reprezentowania województwa lubelskiego i miasta Ryki na arenie państw Trójmorza - mówi Zbigniew Czerwiński, właściciel firmy Norgpol. Rodzinna firma w tym roku obchodzi 30-lecie swojego istnienia. Do tej pory miała siedzibę w Warszawie. Dynamiczny rozwój spowodował, że spółka zaczęła rozglądać się za nową lokalizacją, bo działka w Warszawie nie dawała już możliwości rozbudowy. - Myśleliśmy też o zatrudnieniu. Uznaliśmy, że w Rykach łatwiej będzie nam znaleźć pracowników - mówi przedsiębiorca. Od ponad półtora roku praca wre w nowo wybudowanej hali produkcyjnej. Norgpol dostarcza wyspecjalizowane materiały dla różnych gałęzi przemysłu w Polsce. Specjalizuje się w sprzedaży materiałów odlewniczych, pieców i suszarni przemysłowych, twardościomierzy, ceramiki dla hut szkła, materiałów termoizolacyjnych, elektroizolacyjnych, spawalniczych oraz okuć do szkła hartowanego. W trakcie budowy jest Przemysłowy Instytut Badań i Rozwoju, obiekt w którym realizowana będzie badawczo-rozwojowa działalności firmy. To dwa charakterystyczne, widoczne z daleka białe wieżowce. Na ukończeniu jest też budowa drugiej hali produkcyjnej. Według szacunków właściciela firmy w przyszłości może tu pracować nawet 500 osób.

Forum Regionów Trójmorza to projekt zainicjowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w 2018 r. w Rzeszowie. Skupia przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, sektora nauki i biznesu z 12 państw członkowskich (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier), przedstawicieli partnerów strategicznych (Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i Niemiec) oraz regionów partnerskich z Europy Środkowej i Wschodniej.

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości