Mieszkaniec powiatu ryckiego trafił na oddział zakaźny puławskiego szpitala. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, mężczyzna wrócił z zagranicy
Kilka dni temu we Włoszech wystąpiło wiele zakażeń wirusem. Z dnia na dzień w innych krajach Europy przybywa nowych zachorowań na koronawirusa.
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.
W związku z ryzykiem rozwoju epidemii wywołanej przez nowego wirusa należy pamiętać o podstawowych zasadach profilaktyki zakażeń – jak najczęściej myć ręce, przy kasłaniu lub kichaniu zasłaniać usta, unikać bliskiego kontaktu z osobami, które mają gorączkę i kaszlą. Gdy mamy gorączkę, kaszel i trudności z oddychaniem trzeba pójść do lekarza. Należy unikać jedzenia surowego i niedogotowanego mięsa oraz mleka.
(fot. Pixabay)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
No i nie trzeba nawet wojny...Chińczycy wykończą ludzi wirusem...Ale czym tu się dziwić skoro żywią się czym popadnie...nietoperze,węże,koty,psy, bleee.. Straszne Koniec świata coraz bliżej...
Selekcja jest potrzebna, bo już się w dupach ludziom przewraca
teraz wszyscy z grypa beda podejrzani o koronowirusa.. ...pewnie to dziadostwo.juz dawno jest tylko nikt o tym nie mowi bo po co prZecież jesteśmy przygotowani....nawet w aptece maseczek brak ...
Śmiech na sali. Ja dziś 3 razy byłem na kiblu czemu tego nie udostepniacie?! Tydzień temu wróciłem z Chin i jadę niedługo znowu. Bardzo dobrze się czuje... Siedzi jedna z drugą w domu i źle się czuję i lecą do lekarza. Żenada i śmiech na sali. Jest różnica czy jutro cię spala czy za 10lat? Chociaż będziecie sławni po śmierci. Umarli zarażeni wirusem. A za 10 lat?? Więcej będziecie musieli dać księdzu. L Więc przestańcie pieprzyc i wziąć się za pracę. A nie czekać do 1 na 500plus. Cześć
Tyle że żadna maseczka na to nie pomoże. Jak chcesz to w OBI jeszcze widziałem. Po prostu trzeba się powstrzymać z wyjazdami do innych państw i nie przywozić od nich żadnego bałaganu
Tak wszędzie koronawirus... To normalnie się modne zrobiło. Przypominam ze zwykła grypa więcej ludzi położyła niż ten wirus... Ludzie trochę myślcie i zaciągnięcie wiedzę z innych źródeł niż tylko z mediow/socjal mediów gdzie wszystko jest koloryzowane. To, że łykacie każda plotkę to okej, każdy ma do tego prawo ale po co siać panikę i przekazywać te głupoty dalej. Ludzka głupota nie ma granic
Maseczek nie ma w aptekach ryckich a i budowlanych w sklepach budowlanych brak. Ceny maseczek na internecie są bardzo duże.
Moi państwo bardzo was proszę nie dajcie się propagandzie mediów i grupa lobbującym. Zauważcie, że podawane cyfry mają się ni jak i są wyolbrzymiane specjalnie, ponieważ podaje się na dzień 26.02.2020rok, że mamy 81109 zachorowań w tym 78191 w Chinach. Robi wrażenie prawda? Liczba zachorowań to bliska liczba mieszkańców Legnicy, czy Jaworzna, ale jak spojrzymy, że w państwie środka o czym media nie wspominają, aby skupić się na liczbie zachorowań, a nie na ich procencie to 1420000, więc mamy niewielki ułamek. Mamy 2718 zgonów w Chinach i 43 poza co razem daje 2761 zgonów na świecie. Ludzi na świecie jest około 42310000. Na świecie mamy drodzy państwo 194 państwa uznawane plus kilka w tym Tajwan nieuznawanych, a liczba państw do, których doszło to komercyjne coś to 37. Moi ukochani według raportu epidemiologicznego instytutu zdrowia z dni od 16.01 do 22.01 w Polsce zachorowań na grypę było 127696, zaś od 1 września 2019 do 22 lutego 2020 zachorowało 2 839 154 osoby z czego zmarło 24. Umiłowani wirusa wywołano w Chinach, aby nieco uszkodzić najsilniejsza gospodarkę świata, niezależnie co tam jedza, bo przypomnę, że u nas też trafiają się wściekle grupy świn i innych. Mogę domyślać się, że za wywołanie tego całego zastraszania i za wywołanie tej choroby są amerykańskie koncerny farmaceutyczne, które od ll wojny nie zarobiły tyle ile, by chciały. Każdy kraj na świecie złoży się na badania nad szczepionka, która pewnie jest następnie ja wykupi i biznes kwitnie.
Debilów w powiecie ryckim jak widać nie brakuje ! Już wam lewackie media TVN i Wyborcza do łbów nasrały głupot o maseczkach by kupować ! Ciemna masa !
Meseczki... Serio jesteście tacy tępi? Maseczki w niczym Wam nie pomogą. Już widzę te kolejki na szczepienia jak wynajdą "cudowna" szczepionkę
Pić wódkę ,, antywirus,, taka jest w Obrocie
Artykuł wprowadza ludzi w błąd... Media wyraźnie podają, że jeżeli mamy takie objawy i była możliwość kontaktu z koroną wirusem czyli no powrót zza granicy to należy iść się bezpośrednio do szpitala zakaźnego lub zadzwonić na infolinię, a nie sprzedawać tego wirusa ludziom w przychodni
Moim zdaniem najbardziej mogą być zarażenie w UM a w szczególności ci którzy wyprawiają imprezy w godzinach pracy sto sto lat buzi buzi . I tak właśnie Ci co mają imieninki , urodzinki są nie bezpieczni . Wchodzą do UM zobacz w kalendarzu kto imieniny i jeśli imiennik jest w pokoju który namierzyłeś zwyczajnie uciekaj
No i nie trzeba nawet wojny...Chińczycy wykończą ludzi wirusem...Ale czym tu się dziwić skoro żywią się czym popadnie...nietoperze,węże,koty,psy, bleee.. Straszne Koniec świata coraz bliżej...
Selekcja jest potrzebna, bo już się w dupach ludziom przewraca
teraz wszyscy z grypa beda podejrzani o koronowirusa.. ...pewnie to dziadostwo.juz dawno jest tylko nikt o tym nie mowi bo po co prZecież jesteśmy przygotowani....nawet w aptece maseczek brak ...