Nowe okna, ocieplone dachy i zielona energia – tak zmieniają się budynki oświatowe w Powiecie Ryckim. Trwa inwestycja o wartości ponad 13 milionów złotych, współfinansowana z rządowego programu Polski Ład. Zobacz postęp prac na zdjęciach!
W ramach projektu „Termomodernizacja budynków z zastosowaniem OZE w obiektach edukacyjnych w powiecie ryckim” prowadzone są intensywne prace budowlane w trzech lokalizacjach:
budynek warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Dęblinie,
budynek warsztatów szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Rykach,
budynek internatu przy Zespole Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.
W Dęblinie i Rykach wykonawca zakończył już montaż nowych okien, ocieplił fundamenty oraz dachy, na których położono nowe blaszane pokrycie. Dodatkowo na ścianach przyklejono warstwę styropianu i rozpoczęto prace tynkarskie.
Celem inwestycji jest kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w połączeniu z instalacją odnawialnych źródeł energii (OZE). Projekt ma znacząco poprawić:
efektywność energetyczną placówek,
komfort nauki i pracy dla uczniów i kadry,
zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych szkół.
Całkowity koszt inwestycji to ponad 13,9 mln zł, z czego 8 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Za realizację zadania odpowiada firma TERMOCHEM Sp. z o.o. z Puław.
Zakończenie wszystkich prac przewidziano na 31 października 2025 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze