Reklama

Młodzi artyści zachwycili na Przeglądzie Kolęd [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Centrum Kultury i Sportu w Rykach odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, gdzie wystąpiło ponad 50 młodych artystów i zespołów. Jury pod przewodnictwem ks. prałata Stanisława Chodźki wybrało najlepszych solistów i zespoły z różnych kategorii wiekowych. Poznaj laureatów tego pięknego muzycznego wydarzenia.

W niedzielę, 2 lutego 2026 roku, w Centrum Kultury i Sportu w Rykach odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zorganizowano pod honorowym patronatem Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka oraz Proboszcza Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, ks. prałata Stanisława Chodźki.

Na scenie wystąpiło łącznie 40 solistów, 14 zespołów oraz jeden chór. Prezentacje oceniało jury w składzie: ks. prał. Stanisław Chodźko, Mateusz Biernacki i Michał Miłosz. Po wysłuchaniu wszystkich wykonań komisja przyznała nagrody w kilku kategoriach.

Reklama

Soliści klasy I-IV

Pierwsze miejsce: Amelia Kierzkowska
Drugie miejsce: Anna Lang
Trzecie miejsce: Anna Falkiewicz

Wyróżnienia otrzymali: Natalia Dymek, Jagoda Kalińska, Zofia Czechowska, Julia Zdunek, Olga Głowienka, Zuzanna Sergiel, Aleksandra Lipiec, Alicja Zowczak oraz Alicja Warowna.

Soliści klasy V-VIII

Pierwsze miejsce: Maksymilian Filipek
Drugie miejsce: Paweł Zowczak
Trzecie miejsce: Franciszek Rybak

Wyróżnienia przyznano Wiktorii Mróz oraz Cecylii Kopik.

Soliści - młodzież szkół ponadpodstawowych

Pierwsze miejsce: Emilia Głodek
Drugie miejsce: Gabriela Pieńkosz
Trzecie miejsce: Julia Świtaj

Reklama

Zespoły - szkoły podstawowe

Pierwsze miejsce: zespół wokalny "Echo"
Drugie miejsce: Niebieskie Owieczki
Trzecie miejsce: klasa IIIa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Rykach

Zespoły szkół ponadpodstawowych

Wyróżnienie otrzymał zespół "Trójkąt Bermudzki".

Zespoły dorosłych

  1. Pierwsze miejsce: zespół "Stokrotka"
  2. Drugie miejsce: zespół śpiewaczy "Moszczanianki"
  3. Trzecie miejsce: zespół śpiewaczo-obrzędowy Karczmiska

Chóry szkół ponadpodstawowych

Pierwsze miejsce zdobył Chór "Fermata".

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Ryk Jarosława Żaczka oraz Proboszcza Parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, ks. Stanisława Chodźkę.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują za pełne emocji występy oraz świąteczną atmosferę, która wypełniła salę Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Reklama

Fot: Centrum Kultury i Sportu w Rykach / Facebook

Źródło: Centrum Kultury i Sportu w Rykach
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości