Reklama

Motocykl z "Top Gun" w Polsce! Oryginalne Kawasaki w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Miłośnicy kinematografii, lotnictwa i motocykli – mamy dla Was sensację! W Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie od teraz można zobaczyć legendarny motocykl Kawasaki GPz 900R Ninja, na którym Tom Cruise jeździł w kultowym filmie "Top Gun". Nie przegapcie okazji na spotkanie z motoryzacyjną ikoną!

Kawasaki Ninja z Hollywood w Dęblinie

Od tego weekendu Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie wzbogaciło swoją kolekcję o niezwykły eksponat. Dzięki wsparciu firmy Pamiątki Lotnicze, która jest częścią koncernu United Trade, do hangaru trafił oryginalny motocykl Kawasaki GPz 900R Ninja. To właśnie na nim Tom Cruise, wcielający się w rolę Mavericka w kultowym filmie "Top Gun", ścigał się ze startującym myśliwcem F-14 Tomcat na kalifornijskim lotnisku bazy Marine Corps Air Station Miramar.

Ten legendarny motocykl był w 1984 roku najszybszym seryjnie produkowanym ścigaczem na świecie. Posiadał silnik o pojemności 900 cm³, generował moc 115 KM i mógł osiągać prędkość maksymalną 240 km/h. To właśnie te parametry sprawiły, że stał się gwiazdą zarówno ekranu, jak i dróg.

Reklama

Pasja lotnictwa i motoryzacji w jednym miejscu

Sprowadzenie tego eksponatu to zasługa pasjonata lotnictwa i motoryzacji, Piotra Lisickiego, kreatora kolekcji lotniczych i kierownika United Trade. Jego zaangażowanie i miłość do awiacji pozwoliły na stworzenie projektu, który łączy filmowe ikony z historią lotnictwa wojskowego.

Motocykl Kawasaki GPz 900R Ninja można podziwiać w specjalnie przygotowanym hangarze, w otoczeniu innych eksponatów związanych z lotnictwem. To gratka nie tylko dla fanów filmu "Top Gun", ale także dla entuzjastów motoryzacji i militariów.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 14/11/2024 11:45
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości