Reklama

Najlepsze żeberka w Polsce robią w Zalesiu

Jeszcze wczoraj trwały ostatnie przygotowania do ogólnopolskiego finału konkursu kulinarnego "Polska od kuchni", a już dziś panie z Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu świętują sukces

Dziś na stadionie PGE Narodowy przeprowadzono finał konkursu kulinarnego "Polska od kuchni". Tematem przewodnim konkursu było w tym roku "Wesele". Wśród finalistów z poszczególnych województw całej Polski znalazły się panie z Aktywnego Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Dwa tygodnie temu wygrały etap wojewódzki. W Chełmie, gdzie rozegrano finał wojewódzki nie miały sobie równych. Teraz okazuje się, że przygotowane przez nich żeberka w trzech sosach, podbiły podniebienia również jurorów w samej Warszawie. 

Gospodynie z Zalesia przygotowywały się do konkursu od kilku dni. Żeberka trzeba było wcześniej odpowiednio zamarynować. Wszystko według starej receptury. Później mięso zostało idealnie upieczone. Kluczem do sukcesu okazały się też trzy sosy. Pierwsza partia żeberek trafiła do malinowo-pomidorowej mikstury z dodatkiem wina porto. Kolejna znalazła się w ciemnym sosie z suszonych śliwek z dodatkiem ziół, a ostatnia trafiła do sosu musztardowo-miodowego.

Reklama

Z tak przygotowaną potrawą gospodynie wyjechały do stolicy. Była niepewność, ale też wielka nadzieja. Chciały zająć jak najlepsze miejsce, ale o zwycięstwie tylko marzyły. Jak się okazuje marzenia się spełniają. Specjał z Zalesia zachwycił jurorów, którzy przyznali potrawie pierwsze miejsce w Polsce. Oprócz prestiżu AKGW z Zalesia zdobyło nagrodę główną, którym jest 10 tys. zł. Wcześniej za wygraną w finale wojewódzkim Koło zdobyło 3 tys. zł. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe - oznajmia Małgorzata Gral, przewodnicząca AKGW w Zalesiu.

 

Reklama

 

(fot. AKGW Zalesie)

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości