Wczoraj funkcjonariusze ryckiej drogówki patrolując dęblińskie ulice zauważyli rowerzystkę, która po zmroku poruszała się bez wymaganego oświetlenia. Kobieta została zatrzymana. Szybko okazało się, że brak światła to nie jedyne przewinienie rowerzystki. Policjanci nie mieli wątpliwości, że jest pijana. Podejrzenia potwierdziło badanie na zawartość alkoholu. Urządzenie wskazało ponad 1,5 promila. Rowerzystka za swoje przewinienia została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
- Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję. Alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym - apeluje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy KPP w Rykach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze