Reklama

Nie żyje były proboszcz parafii w Bazanowie

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Romuald Pawluczuk. W latach 2002-2007 był proboszczem parafii Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Starym Bazanowie

Ostatnio ks. Romuald był proboszczem parafii Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach. Tam też 30 marca o godzinie 13:00 odprawiona zostanie msza żałobna. Dzień później o godz. 11:00 sprawowana będzie Msza Św. pogrzebowa w Partulinie, skąd pochodził ks. Pawluczuk. Po niej trumna z ciałem zostanie złożona w grobie na miejscowym cmentarzu.

Śp. ks. kan. Romuald Pawluczuk urodził się 25 października 1957 r. w parafii Pratulin. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1985 r. W ostatnich latach pełnił posługę proboszcza parafii Niepokalanego Serca NMP w Wilczyskach w dekanacie żelechowskim. Wcześniej był proboszczem w latach 1999 – 2002  parafii w Witorożu, a w latach 2002 – 2007 parafii w Starym Bazanowie.

Reklama

Z parafii w Bazanowie jest organizowany wyjazd na pogrzeb ks. kanonika. Chętni mogą zgłaszać się do ks. proboszcza Witolda Semeniuka.

 

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości