Reklama

Kropelka krwi Świętego Jana Pawła II trafiła do kościoła w Żabiance (ZDJĘCIA)

Od doniosłej uroczystości rozpoczęły się Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w Żabiance

Dziś w południe w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Żabiance zostały zainstalowane święte relikwie Papieża Polaka. - Są takie dni, kiedy chce się żyć i dla mnie jest to taki dzień - przyznaje ks. Wiesław Nestoruk, proboszcz parafii. Droga do pozyskania relikwii nie była wcale łatwa. - W pierwszej kolejności zwróciłem się do naszego biskupa ordynariusza o pozwolenie na staranie się o zainstalowanie relikwii w naszym kościele - wspomina ks. Nestoruk. Biskup siedlecki wystosował list polecający do kardynała Stanisława Dziwisza, osobistego sekretarza Jana Pawła II. Z listem biskupa  ksiądz Wiesław udał się do Krakowa. - Bardzo ucieszyłem się, kiedy kilka tygodni temu dotarła do mnie informacja, że  nasza parafia otrzyma relikwie Świętego Papieża Polaka - mówi proboszcz parafii w Żabiance.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości