Reklama

Strażacy z gminy Kłoczew mieli swoje święto

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Gminie Kłoczew zorganizowano w Przykwie, gdzie oficjalnie został przekazany nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i otwarto zmodernizowaną remizę

Druhowie z poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy zgromadzili się w pełnym umundurowaniu galowym wraz ze sztandarami przed kościołem Św. Jana Chrzciciela w Kłoczewie. Mszę święta w intencji wszystkich strażaków odprawił ks. Piotr Paćkowski, proboszcz parafii. Po nabożeństwie dalsze uroczystości miały miejsce w Przykwie na placu miejscowej OSP. Lokalizacja uroczystości nie była przypadkowa. To tu w tym roku został zakupiony nowy samochód ratowniczo-gaśniczy i zakończyła się modernizacja remizy wraz ze świetlicą wiejską. Gminne obchody Dnia Strażaka były dobrą okazją do oficjalnego oddania zmodernizowanego obiektu oraz symbolicznego przekazania kluczyków do samochodu. - To wydarzenie jest dowodem na to, że inwestowanie w bezpieczeństwo mieszkańców jest naszym wspólnym priorytetem - podkreśla Zenon Stefanowski, wójt Kłoczewa. Wśród gości niedzielnej uroczystości była poseł Monika Pawłowska, dzięki wsparciu której udało się pozyskać środki na wiele inwestycji na terenie gminy Kłoczew. 

Gotowi nieść pomoc

Podczas uroczystości uhonorowano zasłużonych druhów, wręczając im medale i odznaczenia. Jedno z najwyższych i najbardziej prestiżowych odznaczeń nadawanych w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce, medal honorowy im. Bolesława Chomicza trafił w ręce druha Henryka Dębka, od ponad 60 lat związanego z OSP Kawęczyn. Przez 42 lata pełnił funkcję naczelnika w tej jednostce, dając przykład ofiarnej służby i pracy na rzecz lokalnej społeczności. - Sztandar jednostki i mundur strażaka budzą szacunek, bowiem za nimi stoją ludzie gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy - mówi wójt Kłoczewa, który jest jednocześnie prezesem zarządu OSP w tej gminie. - Dziękuję za każdą akcję ratowniczą, za każdą godzinę poświęconą na szkolenia, ćwiczenia oraz działalność społeczną. Wasza postawa jest przykładem odpowiedzialności i troski o dobro wspólne. Niech św. Florian otacza was swoją opieką, a służba drugiemu człowiekowi zawsze będzie źródłem dumy i satysfakcji - zwrócił się do swoich druhów prezes Stefanowski.

Reklama

Medale i odznaczenia

Honorowy Medal im. Bolesława Chomicza

  • Henryk Dębek

Brązowa Odznaka Za Zasługi dla Pożarnictwa

  • Franciszek Prządka
  • Ryszard Prokopek

Odznaki za wysługę lat

65 lat

  • Henryk Szyszko 

60 lat

  • Henryk Dębek 
  • Władysław Padarz 
  • Wiesław Skwarek 
  • Janusz Matyska 

45 lat

  • Tadeusz Konopka
  • Sylwester Parzyszek

40 lat

  • Ryszard Prokopek

35 lat

  • Marek Filipek
  • Witold Kryczka
  • Ryszard Lipiec
  • Franciszek Prządka
  • Andrzej Seroczyński

30 lat

  • Dariusz Dębek
  • Krzysztof Nowaczyk

25 lat

  • Daniel Filipek
  • Tomasz Lipiec
  • Andrzej Storczyk

20 lat

  • Sylwester Kaliński
  • Konrad Klewka

15 lat

  • Marcin Lipiec
  • Arkadiusz Bernaciak
  • Grzegorz Prządka
  • Rafał Prokopek
  • Mariusz Szychowski
  • Cezary Walasek

10 lat

  • Danuta Prządka
  • Joanna Storczyk
  • Elżbieta Szymańska
  • Bartosz Głodek
  • Arkadiusz Mazurek

5 lat

  • Aleksandra Cuch
  • Janusz Filipek
  • Anna Prządka
  • Kinga Prządka
  • Jakub Przybysz 

Brązowa odznaka MDP

  • Nadia Kacprzak
  • Joanna Musik
  • Katarzyna Szymańska
  • Paweł Filipek
  • Rafał Głasek
  • Igor Żmuda
Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/05/2026 07:31
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości