Reklama

Społeczność Dęblina uczciła Konstytucję 3 Maja. Tłumy mieszkańców na uroczystościach i koncercie

W Dęblinie odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które przyciągnęły wielu mieszkańców. Ceremonia rozpoczęła się Mszą Świętą, po której uczestnicy przeszli pod Pomnik Niepodległości. Wydarzenie uświetniła obecność władz, wojska oraz występy muzyczne, tworząc wyjątkową atmosferę wspólnego świętowania.

W Dęblinie odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W wydarzeniach wzięło udział wielu mieszkańców, którzy wspólnie uczcili jedno z najważniejszych świąt państwowych w Polsce.

Msza święta i marsz pod pomnik

Uroczystości zaczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Piusa V. Świątynia wypełniła się mieszkańcami, a po nabożeństwie uczestnicy przeszli pod Pomnik Niepodległości.

Przy pomniku odbyła się główna część obchodów. Odczytano apel pamięci, a delegacje złożyły kwiaty, oddając hołd twórcom Konstytucji 3 Maja.

Reklama

Udział władz, wojska i szkół

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i wojskowych, a także senator RP Stanisław Gogacz. Na placu stanęły pododdziały z jednostek garnizonu Dęblin oraz Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego wraz z pocztem sztandarowym.

Obecne były też poczty sztandarowe szkół, zakładów pracy oraz Miasta Dęblin.

Muzyka i wspólne świętowanie

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa w Dęblinie. Po południu mieszkańcy znów spotkali się na koncercie pod nazwą Vivat Maj, przygotowanym wspólnie z chórem parafialnym.

Reklama

Duża frekwencja pokazała, że taka forma obchodów cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Organizatorzy podkreślają, że może to stać się stałym elementem miejskich wydarzeń w Dęblinie, chociaż decyzje w tej sprawie zapadną później.

Źródło: Miasto Dęblin Aktualizacja: 05/05/2026 12:47
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości