Reklama

Mieszkańcy gminy Stężyca uczcili 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy gminy Stężyca spotkali się, by wspólnie świętować ważną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po hymnie narodowym złożono kwiaty i zapalono znicze, oddając hołd bohaterom. Obchody uświetniły poczty sztandarowe oraz jednostki lokalne, a msza święta w intencji ojczyzny zakończyła uroczystość.

Mieszkańcy gminy Stężyca spotkali się, by uczcić 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody odbyły się przy pomniku przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Stężycy.

Na początku wspólnie odśpiewano hymn narodowy, po czym delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. W ten sposób uczestnicy oddali hołd bohaterom, wyrażając przywiązanie do ojczyzny oraz lokalnej wspólnoty.

W wydarzeniu wzięły udział poczty sztandarowe z terenu gminy Stężyca. Obecne były szkoły, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojskowe Koło Łowieckie „Diana” oraz Zakon Rycerzy Jana Pawła II w Stężycy. Ich obecność dodała uroczystości szczególnie podniosłego charakteru.

Reklama

Podczas obchodów uczestnicy wyrazili też wdzięczność strażakom za ich codzienną służbę, gotowość do niesienia pomocy oraz poświęcenie.

Następnie odprawiona została uroczysta msza święta w intencji ojczyzny. Wzięli w niej udział mieszkańcy gminy, wspólnie modląc się i zatrzymując na chwilę refleksji.

- Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział i wspólne uczczenie tego wyjątkowego dnia - mówią organizatorzy.

Źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Stężycy Aktualizacja: 05/05/2026 15:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości