Szkoła Podstawowa w Nowej Rokitni obchodziła wyjątkowy jubileusz. 10 lat temu nadano jej imię Św. Jana Pawła II
Uroczystości rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bpa seniora Henryka Tomasika odprawiona w miejscowej kaplicy. Po nabożeństwie uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie zaplanowano dalszą część wydarzenia. Gości powitała dyrektor Karolina Trych, dziękując przy okazji wszystkim tym, którzy przyczynili się go nadania imienia Św. Jana Pawła II szkole w Nowej Rokitni. Podkreśliła, że inspiracją dla codziennej pracy są nauki patrona, a jego słowa "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali" motywacją do dalszego rozwoju.
Ówczesny przewodniczący Rady Gminy, Tadeusz Ptaszek, odczytał historyczną uchwałę z 25 września 2015 roku o nadaniu szkole imienia św. Jana Pawła II, a uczniowie złożyli ponowne przyrzeczenie na sztandar, zobowiązując się do dbania o dobre imię szkoły. "My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Nowej Rokitni, przyrzekamy otaczać go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem, zachowaniem i rzetelną nauką, pracować na dobre imię naszej szkoły. Będziemy strzegli jego honoru. Ślubujemy".
Doniosłym momentem łączącym przeszłość z teraźniejszością, było rozstrzygnięcie konkursu na logo szkoły. Wpłynęło 35 projektów od uczniów, rodziców, absolwentów i nauczycieli. Zwyciężczynią została Aleksandra Prządka, uczennica klasy ósmej. Zwycięskie logo zawiera wizerunek płaskorzeźby patrona, którą 10 lat wcześniej wykonał i ufundował ówczesny dyrektor szkoły, Antoni Grula. Był on też autorem projektu sztandaru szkoły.
Duchową ucztą była część artystyczna zaprezentowana przez uczniów szkoły w Nowej Rokitni. Podczas niej uczniowie przytaczali najważniejsze chwile z życia Papieża Polaka. Kulminacyjnym punktem było wspólne odśpiewanie "Barki", jednej z najbardziej lubianych przez Jana Pawła II pieśni religijnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze