Reklama

Nielegalne wyścigi w powiecie. Policja wlepiła 43 mandaty

W piątek ryccy policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom samochodowym. Mundurowi nałożyli na kilkudziesięciu kierowców mandaty karne oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne

Policjanci na co dzień monitorują fora i portale społecznościowe, gdzie pojawiają się informacje o planowanych spotkaniach i wyścigach. W związku z informacją o planowanej w piątek imprezie motoryzacyjnej odbywającej się na terenie powiatu ryckiego, można było się spodziewać także odwiedzin amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych.

- Działania policjantów  skupiły się na niedopuszczeniu do organizowania nielegalnych wyścigów oraz na zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Podczas kontroli aut funkcjonariusze zawsze  zwracają uwagę na ich stan techniczny, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach - informuje st. asp. Radosław Żmuda z ryckiej policji.
Podczas piątkowych działań mundurowi ujawnili 54 wykroczenia drogowe, zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, zastosowali 43 postępowania mandatowe, oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie do miejscowego Sądu. 

Reklama

- Ostrzegamy, uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach - zaznacza policjant.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pan Anatol - niezalogowany 2021-07-26 13:56:43

    Żadnych mandatów! Do łopat lub w kamieniołomy na tydzień.Będzie dobra okazja,aby wyżyć się.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Robson - niezalogowany 2021-07-26 13:58:02

    Jak by mi taki baran potrącił dziecko lub kogoś bliskiego bez względu na konsekwencje rozjebal bym mu łeb

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2021-07-26 18:07:08

    trzeba zobaczyć co się dzieje na parkingu na ósemce jest na czym oko zawiesić mieszkańcy odsypiają w dzień pytam się gdzie jest policja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości