W piątek ryccy policjanci zapobiegli nielegalnym wyścigom samochodowym. Mundurowi nałożyli na kilkudziesięciu kierowców mandaty karne oraz zatrzymali dwa dowody rejestracyjne
Policjanci na co dzień monitorują fora i portale społecznościowe, gdzie pojawiają się informacje o planowanych spotkaniach i wyścigach. W związku z informacją o planowanej w piątek imprezie motoryzacyjnej odbywającej się na terenie powiatu ryckiego, można było się spodziewać także odwiedzin amatorów nielegalnych wyścigów samochodowych.
- Działania policjantów skupiły się na niedopuszczeniu do organizowania nielegalnych wyścigów oraz na zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Podczas kontroli aut funkcjonariusze zawsze zwracają uwagę na ich stan techniczny, poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz ewentualne niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach - informuje st. asp. Radosław Żmuda z ryckiej policji.
Podczas piątkowych działań mundurowi ujawnili 54 wykroczenia drogowe, zatrzymali dwa dowody rejestracyjne, zastosowali 43 postępowania mandatowe, oraz sporządzili jeden wniosek o ukaranie do miejscowego Sądu.
- Ostrzegamy, uliczne wyścigi są nielegalne a branie w nich udziału to świadome stwarzanie zagrożenia dla siebie i innych. Może to prowadzić do przestępstwa. Takie postępowanie to igranie ze zdrowiem i życiem własnym oraz innych użytkowników dróg. Zachęcamy tych, którzy chcą spróbować swoich sił w szybkiej jeździe autem, aby robili to w wyznaczonych miejscach - zaznacza policjant.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Żadnych mandatów! Do łopat lub w kamieniołomy na tydzień.Będzie dobra okazja,aby wyżyć się.
Jak by mi taki baran potrącił dziecko lub kogoś bliskiego bez względu na konsekwencje rozjebal bym mu łeb
trzeba zobaczyć co się dzieje na parkingu na ósemce jest na czym oko zawiesić mieszkańcy odsypiają w dzień pytam się gdzie jest policja
Tu mogą sobie statystyki poprawić mandatami, a pod 8mką widać nie opłaca się interweniować. Jeszcze trzeba by było przyjść na piechotę, a panowie w niebieskich mundurkach wolą się wozić wszędzie samochodami marnując kasę podatnika.
Apel do Policji w Rykach weście się za tych co po nocach spać nie dają i pisk opon tylko słychać i motorów 22.00 to powinno być cicho na ulicach żeby ludzie do pracy mogli wstać.
Żadnych mandatów! Do łopat lub w kamieniołomy na tydzień.Będzie dobra okazja,aby wyżyć się.
Jak by mi taki baran potrącił dziecko lub kogoś bliskiego bez względu na konsekwencje rozjebal bym mu łeb
trzeba zobaczyć co się dzieje na parkingu na ósemce jest na czym oko zawiesić mieszkańcy odsypiają w dzień pytam się gdzie jest policja