Reklama

Nie!podległa - prawa wyborcze kobiet

24/10/2019 13:05
27

Ryki godz: 16:00

Spotkanie z lokalną historią Nie!podległa - prawa wyborcze kobiet

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i nie tylko na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkanie z lokalną historią" organizowane w ramach projektu "A gdyby Jej nie było".
27 października 2019 tematem będą prawa kobiet w czasach zaborów i w okresie odzyskiwania niepodległości - historia kobiet i ich sytuacja społeczna, a w szczególności uzyskanie przez kobiety praw wyborczych.
Jak wyglądało życie kobiet na początku XX wieku? Jak przyznanie praw wyborczych zmieniło ich sytuację? Jak zmieniły się postulaty walczących o prawa kobiet?
Te kwestie zostaną podczas wykładu o prawach kobiet w II RP, który wygłosi dla nas Pani dr hab. Katarzyna Sierakowska - profesor Instytutu Historii PAN.
Spotkanie odbędzie się 27.10.2019 o godz. 16.00 w Izbie Pamięci "Orlika" /budynek MGCK - wejście od strony USC/

Podczas spotkania odbędzie się wernisaż wystawy dokumentalnej "Nie!podległa - prawa wyborcze kobiet u progu niepodległości", prezentująca historię walki o prawa kobiet od XVIII wieku aż do odzyskania niepodległości przez Polskę, a także sylwetki ośmiu pierwszych posłanek na sejm, wybranych w wyborach do Sejmu Ustawodawczego w 1919 roku.

Podczas wernisażu odbędzie się rekonstrukcja historyczna postaci pierwszych parlamentarzystek w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Bluszcz"

Wstęp wolny!

Projekt sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2020.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości