Reklama

Nietrzeźwy kierowca spowodował kolizję w Rykach – miał ponad 1,5 promila alkoholu

47-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, kierując Peugeotem, uderzył w tył jadącego przed nim pojazdu. Jak się okazało, był pijany – badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Kolizja w centrum Ryk – sprawca pod wpływem alkoholu

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 13:00 na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Szkolnej w Rykach. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Rykach, którzy zostali skierowani na miejsce, ustalili, że 47-latek z powiatu ryckiego kierujący Peugeotem nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Hyundaia i doprowadził do zderzenia.

Podczas interwencji funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Reklama

Surowe konsekwencje dla nietrzeźwego kierowcy

Nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

W przypadku, gdy stężenie alkoholu przekracza 1,5 promila, sąd może orzec przepadek pojazdu lub jego równowartość. Jeśli sprawca nie był właścicielem pojazdu, możliwe jest nałożenie nawiązki w wysokości równowartości auta. Dodatkowo obowiązkowa jest wpłata minimum 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Reklama

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przypomina hasło: „JADĘ NIE PIJĘ!”.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/05/2025 12:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości