W Bełżycach trwa dogaszanie pożaru, który od wczoraj wieczorem obejmował teren Zakładu Zagospodarowania Odpadami Komunalnymi. Ogień objął powierzchnię około 3000 m².
Zgłoszenie o pożarze wpłynęło wczoraj około godziny 18:00. Strażacy opanowali rozprzestrzenianie się ognia dzisiaj o godzinie 3:30, jednak działania gaśnicze wciąż trwają. Hałda śmieci jest rozrzucana z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu i przelewana wodą oraz pianą gaśniczą. Wodę dowożono zarówno z hydrantów oddalonych o kilka kilometrów, jak i ze zbiornika w Bełżycach, gdzie utworzono punkt czerpania wody.
Do rozpoznania sytuacji pożarowej wykorzystano Bezzałogowe Statki Powietrzne. W kulminacyjnym momencie akcji w działania zaangażowano 35 zastępów i 110 strażaków. Obecnie pracuje 25 zastępów.
Działaniami ratowniczymi kierował st. bryg. Marek Chwalczuk, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. W związku z pożarem burmistrz Joanna Kaznowska powołała Zespół Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Urzędu Miasta Bełżyce oraz kierownictwo Zakładu Zagospodarowania Odpadami.
Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze