Reklama

Oszukana przy zakupie węgla

Kobieta zrobiła przelew na ponad 3 tysięcy złotych na wskazane konto bankowe i oczekiwała na przesyłkę. Nie doczekała się

 

Na policję zgłosiła się 30-letnia mieszkanka powiatu ryckiego, która padła ofiarą oszustów. Na początku stycznia znalazła w Internecie stronę oferującą sprzedaż węgla w atrakcyjnej cenie. Po złożeniu zamówienia otrzymała na swój adres mailowy fakturę do opłacenia na ponad 3 tys. zł wraz z danymi firmy sprzedającej opał.

Kobieta zrobiła przelew i czekała na dostawę. Czas mijał, a węgla nie było. 30-latka zaczęła ponaglać sprzedawcę. Ten zwodził ją podając różne powody niewywiązania się z umowy sprzedaży. Zaraz po tym strona internetowa firmy przestała być aktywna. Mieszkanka powiatu ryckiego nabrała podejrzeń, że to oszustwo. Sprawą zajęli się policjanci z Ryk i apelują o rozwagę podczas zakupów on-line. - Uważajmy też na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Pamiętajmy, aby nie przesyłać nikomu pieniędzy opierając się tylko na internetowej rozmowie. Przed dokonaniem przelewu sprawdźmy sprzedawcę, dane firmy, oferowany produkt. Ważne jest również sprawdzenie komentarzy innych kupujących - przypomina asp. sztab. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy KPP w Rykach.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości