Reklama

Pani Stanisława śpiewa wyjątkową kolędę i śle świąteczne życzenia

Zapraszamy do wysłuchania życzeń i kolędy w wykonaniu Stanisławy Stoń z Niwy Babickiej

Stanisława Stoń przyszła na świat się 13 lipca 1931 roku. Od urodzenia mieszka w Niwie Babickiej. Kiedyś na miejscu obecnego, murowanego domu stał mały, drewniany. - Było nas ośmioro dzieci, w tym dwóch braci- mówi pani Stanisława, która mimo swojego poważnego wieku, jest rezolutną, dowcipną starszą panią. Ma doskonałą pamięć, piękny głos i dar opowiadania. cieszy się dobrym słuchem i wzrokiem, o czym może świadczyć fakt, że wykonuje robótki na drutach i czyta również bez okularów. 

Odwiedziliśmy panią Stanisławę, by jako starsza mieszkanka opowiedziała nam, jak dawniej w jej domu wyglądały Święta Bożego Narodzenia. Jedno jest pewne- zdecydowanie różniły się od tych, które znamy dzisiaj. Były skromniejsze, ale miały swój wyjątkowy charakter. 

Reklama

O tym, jak wyglądały święta w domu pani Stanisławy, kiedy była jeszcze dzieckiem, przeczytacie w najbliższym numerze Twojego Głosu. Zapraszamy do lektury. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości