Reklama

Panie z Nowej Dąbi proszą o głosy

Trzecia edycja Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych powiatu ryckiego wkroczyła w decydującą fazę. Cały czas trwa wybieranie ulubionego uczestnika zabawy

Już od kilku tygodni w naszej gazecie publikujemy kupony, które należy wyciąć i z wypisanym własnym faworytem przynieść lub przesłać na adres redakcji (Ryki, ul. Szkolna 1). W ciągu trzech ostatnich numerów „Twojego Głosu” przedstawiliśmy wszystkich uczestników tegorocznego Turnieju. Teraz, na niespełna miesiąc przed galą finałową, która odbędzie się 19 czerwca w Rososzy, przedstawiamy raz jeszcze, pojedynczo sylwetki poszczególnych uczestników. Zachowaliśmy porządek alfabetyczny, biorąc pod uwagę nazwy miejscowości. Najpierw będą to koła gospodyń, po nich stowarzyszenia i zespoły. Jako ostatnie zostanie zaprezentowane Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu. Ma to związek z regulaminem Turnieju. Współorganizatorka wydarzenia, Małgorzata Gral jest jednocześnie przewodniczącą tego Koła. Dlatego na AKGW w Zalesiu głosować nie należy, a głosy na to Koło oddane, będą uważane za nieważne.

Jako jedenaste prezentujemy Koło Gospodyń Wiejskich w Nowej Dąbi. Celem koła jest kultywowanie tradycji oraz współpraca z OSP Nowa Dąbia. Wspólnie organizują imprezy integracyjne dla mieszkańców, wycieczki, ogniska, kuligi. Planują doposażenie świetlicy, która służy wszystkim mieszkańcom. Panie preferują zdrowy tryb życia, dbając o urodę organizują prelekcje dla mieszkańców. Chętnie biorą udział w konkursach organizowanych na szczeblu gminy i powiatu. Laureatki I miejsca za potrawę z ziemniaka w Turnieju KGW powiatu ryckiego, II miejsce na dożynkach gminnych za potrawę regionalną "marchwianka".

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości