27 uczestników już niebawem zmierzy się w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Koło Gospodyń Wiejskich w Ułężu
Głosowanie na cieszącą się największą popularnością wiejską organizację cały czas trwa. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu ubiegającego się o laury. Kolejność publikacji jest przypadkowa. Jako dwudzieste przybliżamy Koło Gospodyń Wiejskich w Ułężu.
Lokalna organizacja powstała w 1939 r. Przez ten czas aktywnie działała pielęgnując tradycje wicia wieńców, palm, prezentowania dawnych potraw na różnych imprezach kulturalnych i kulinarnych, prowadząc teatr, zespół śpiewaczy i kabaret. Miejscowe kobiety niemal od początku organizowały kursy: krawiecki, garmażeryjny i pieczenia, zabawy dochodowe m.in. na zakup płócienka, z którego szyły woreczki dla dzieci z domów dziecka. Obecnie KGW współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Ułężu, OSP w Ułężu, z Zespołem Szkół w Sobieszynie. Panie biorą też udział w licznych festiwalach, konkursach, przeglądach zdobywając miejsca na podium. Promują gminę Ułęż, powiat rycki oraz województwo lubelskie.
Na społeczniczki z Ułęża można głosować przy pomocy kuponu z papierowego wydania „Twojego Głosu”. Wycięty oryginalny blankiet należy wypełnić i przesłać lub osobiście dostarczyć do siedziby redakcji przy ul. Szkolnej 1 w Rykach. Ważne, by wyrobić się w terminie do 30 czerwca. Tego dnia kończy się głosowanie. Wyniki plebiscytu poznamy w niedzielę 11 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze