27 uczestników będzie rywalizowało w II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Koło Gospodyń Wiejskich w Swatach
Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację trwa już kolejny tydzień. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu ubiegającego się o laury. Kolejność jest przypadkowa. Jako czwarte przybliżamy Koło Gospodyń Wiejskich w Swatach.
Celem tej lokalnej organizacji jest przede wszystkim przekazywanie tradycji. Panie działają już od 60 lat. Od tego czasu promują i szerzą wartości znane od pokoleń. Koło ma swoją siedzibę oraz stroje. Bierze udział w wielu wydarzeniach. Największym osiągnięciem był wyjazd na dożynki prezydenckie do Spały oraz trzykrotny udział w dożynkach wojewódzkich. Ma też swoje małe sukcesy. Najważniejszy to możliwość spotykania się. Każda z pań na takie chwile oczekuje. Zdaniem swatowianek to doskonała odskocznia od codzienności.
Na koło ze Swat można głosować przy pomocy kuponu z papierowego wydania „Twojego Głosu”. Wycięty oryginalny blankiet należy wypełnić i przesłać lub osobiście dostarczyć do siedziby redakcji przy ul. Szkolnej 1 w Rykach. Ważne, by wyrobić się w terminie do 30 czerwca. Tego dnia kończy się głosowanie. Wyniki plebiscytu poznamy w niedzielę 11 lipca podczas gali finałowej, która odbędzie się na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze