Policjanci drogówki zatrzymali kierowcę Renault, który pędził z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Młody mieszkaniec powiatu ryckiego zapłacił za swoją nieodpowiedzialność wysoki mandat, otrzymał punkty karne i stracił prawo jazdy. Funkcjonariusze jeszcze raz podkreślają, jak ważne jest dostosowanie prędkości do warunków i przepisów, aby nie narażać życia na niebezpieczeństwo.
We wtorek wieczorem, 21 kwietnia, policjanci zatrzymali młodego kierowcę, który znacznie przekroczył prędkość na drodze między Rykami a Kłoczewem.
Funkcjonariusze drogówki prowadzili kontrolę z użyciem wideorejestratora i w pewnym momencie zwrócili uwagę na samochód marki Renault, jadący zdecydowanie zbyt szybko.
Pomiar nie pozostawił wątpliwości - auto poruszało się z prędkością 123 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Policjanci natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli.
Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec powiatu ryckiego, który za swój pośpiech otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych, a dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
- Apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi poważne zagrożenie dla życia oraz zdrowia wszystkich uczestników ruchu - mówi aspirant Łukasz Filipek
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze