Dyrektor Wojciech Zomer informuje, że przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 jest potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych
Koronawirusa wykryto u pacjenta przebywającego na oddziale chirurgii. - Przypadek został zdiagnozowany wczoraj. Pacjent dostał wysokiej gorączki. Wysłaliśmy badania, które dały wynik pozytywny - mówi Wojeciech Zomer. Wiadomo, że pacjent przebywał w dęblińskim szpitalu od dłuższego czasu. - Przez moment był w szpitalu w Lublinie. Miał robiony rezonans - dodaje dyrektor 6. Szpitala Wojskowego w Dęblinie. Chory mężczyzna został przewieziony do szpitala zakaźnego w Puławach.
Lecznica została wyłączona z funkcjonowania. - W tej chwili jest zamknięty cały szpital, bo nie mogę narażać zdrowia i życia przyszłych pacjentów. Czekamy na Sanepid z Krakowa, który podejmie decyzję o ewentualnej ewakuacji pozostałych pacjentów - mówi dyrektor.
Jak przyznaje Wojciech Zomer, badaniom na obecność koronawirusa poddanych zostało 41 osób. - Próbki do badań zostały pobrane od lekarzy, pielęgniarek z chirurgii, OIOMu oraz personelu z bloku operacyjnego, ponieważ to wszystko jest na jednym piętrze - mówi dyrektor. - Będę robił badania kolejnym grupom pracowników, w tym pracownikom Izby Przyjęć.
Wyniki mają być znane dziś po godzinie 17. Do temu będziemy wracać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze