Policjanci z województwa lubelskiego, w tym także z Powiatu Ryckiego, prowadzą działania "Jednośladem Bezpiecznie Przez Wakacje". Funkcjonariusze kontrolują rowerzystów, motocyklistów, użytkowników hulajnóg i motorowerów, przypominając zasady bezpieczeństwa i sprawdzając stan techniczny pojazdów.
W ramach akcji "Jednośladem Bezpiecznie Przez Wakacje", policjanci z Powiatu Ryckiego prowadzą wzmożone kontrole drogowe. Działania obejmują rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych.
Celem akcji jest nie tylko egzekwowanie przepisów, ale również edukacja uczestników ruchu drogowego. Mundurowi rozdają ulotki informacyjne oraz elementy odblaskowe, przypominając o konieczności dbania o widoczność na drodze. Kontrolowany jest także stan techniczny pojazdów jednośladowych oraz trzeźwość kierujących.
Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierujących jednośladami, ale również reagują na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec jednośladów. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego w okresie wakacyjnym, kiedy liczba wypadków z udziałem tych grup znacząco rośnie.
Akcja ma charakter informacyjno-prewencyjny i jest prowadzona na terenie całego województwa lubelskiego. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów, szczególnie w okresie letnich wyjazdów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze