Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rykach prowadzą dziś działania prewencyjno-kontrolne „Pieszy”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w rejonie przejść dla pieszych oraz na to, czy piesi przestrzegają przepisów i są odpowiednio widoczni po zmroku.
Działania „Pieszy”, prowadzone przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP Ryki, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa jednej z najbardziej narażonych grup uczestników ruchu drogowego. Piesi, pozbawieni ochrony technicznej, w przypadku zderzenia z pojazdem często doznają poważnych obrażeń. Policjanci przypominają, że nie tylko kierowcy są zobowiązani do szczególnej ostrożności, ale również sami piesi powinni zachować rozwagę i przestrzegać przepisów.
Podczas działań mundurowi zwracają uwagę nie tylko na kierujących pojazdami w okolicach przejść, ale także na samych pieszych – czy noszą elementy odblaskowe, czy przemieszczają się po właściwej stronie drogi, i czy nie wchodzą na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. W porze wieczornej kontrole będą prowadzone również pod kątem widoczności pieszych.
Policja apeluje, by nawet na oznakowanych przejściach zachować ostrożność i zawsze upewnić się, że kierujący zdąży wyhamować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze