Reklama

Policja przypomina: Zostań w domu

Już w 160 przypadkach prowadzone są przez mundurowych czynności związane z wykroczeniami, w 8 wszczęte zostały postępowania karne

- W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji - informuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek rzecznik lubelskiej policji.

Jednocześnie policja informuje, że  wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią muszą  liczyć się  z poważnymi konsekwencjami prawnymi. - Już w  160 przypadkach prowadzone  są   przez mundurowych  czynności związane z wykroczeniami, w  8 wszczęte zostały postępowania karne - dodaje pani rzecznik.

Reklama

Na Lubelszczyźnie podczas patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości  policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach przypominają o tym,  by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. To element akcji #zostanwdomu i efekt ogłoszonego stanu epidemii w Polsce. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości