Już w 160 przypadkach prowadzone są przez mundurowych czynności związane z wykroczeniami, w 8 wszczęte zostały postępowania karne
- W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Osoby objęte kwarantanną powinny, nawet nie z przymusu prawnego, ale społecznego obowiązku dbania o innych współobywateli, poddać się rygorom izolacji - informuje podinsp. Renata Laszczka-Rusek rzecznik lubelskiej policji.
Jednocześnie policja informuje, że wszyscy ci, którzy nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. - Już w 160 przypadkach prowadzone są przez mundurowych czynności związane z wykroczeniami, w 8 wszczęte zostały postępowania karne - dodaje pani rzecznik.
Na Lubelszczyźnie podczas patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach przypominają o tym, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. To element akcji #zostanwdomu i efekt ogłoszonego stanu epidemii w Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze