Reklama

Policjanci z ryckiej komendy uczcili pamięć zmarłych koleżanek i kolegów. Symboliczne znicze na cmentarzu

W okresie Wszystkich Świętych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rykach nie zapomnieli o kolegach, którzy odeszli na służbie lub zmarli po latach pracy.

Hołd na cmentarzu – policjanci dbają o pamięć zmarłych kolegów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego każdego roku podczas Wszystkich Świętych w ciszy i zadumie oddają hołd kolegom, którzy odeszli. Dwóch funkcjonariuszy, stojąc tyłem przy nagrobku zmarłego kolegi, złożyło symboliczny znicz na jego grobie. Ta coroczna inicjatywa ma na celu utrwalenie pamięci o współpracownikach, których brak jest odczuwalny w każdym posterunku. Dzięki tym gestom pamięci rodziny zmarłych mogą mieć pewność, że ich strata jest również stratą służby.

Znicze na grobach policjantów – szacunek i solidarność

Na grobach zmarłych policjantów można zauważyć zapalone znicze – symbol pamięci i hołdu. Komenda Powiatowa Policji w Rykach stawia sobie za cel, aby uczcić tych, którzy przez lata pracowali, by zapewnić bezpieczeństwo innym. Dla obecnych funkcjonariuszy to również przypomnienie o wartościach i więzi, które pozostają niezatarte nawet po zakończeniu służby.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 31/10/2024 09:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości