Reklama

Powiat rycki będzie miał reprezentanta w Sejmie

Adam Kałaska z Ryk obejmie mandat posła na Sejm RP po Elżbiecie Kruk (PiS), która 26 maja została wybrana do Parlamentu Europejskiego

Wiceprzewodniczący rady powiatu decyzję podjął szybko. - Oficjalnie nie dostałem informacji, że mógłbym objąć mandat posła - mówił jeszcze we wtorek rano Kałaska. Zaznacza, że decyzja jest przemyślana.

Zgodnie z kodeksem wyborczym po wygaśnięciu mandatu posła marszałek Sejmu zawiadamia kolejnego kandydata z tej samej listy o przysługującym mu pierwszeństwie do objęcia mandatu. Kandydat może zrzec się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu na rzecz kandydata z tej samej listy, który uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

Reklama

W przypadku mandatu po Elżbiecie Kruk pierwszy w kolejce był Grzegorz Muszyński. Już w ubiegłym tygodniu poinformował jednak, że pozostanie wiceprezesem państwowej spółki PFR Nieruchomości, w której odpowiada za realizację rządowego programu Mieszkanie Plus.

W poniedziałek rano podobną decyzję ogłosił drugi na "liście rezerwowych", radny sejmiku województwa Marek Wojciechowski. W oświadczeniu tłumaczył, że w najbliższym czasie zamierza się poświęcić zadaniom, jakie stoją przed nim w związku z pełnieniem funkcji przewodniczącego sejmikowej Komisji Rozwoju Regionalnego i Współpracy Zagranicznej oraz pracy zawodowej na stanowisku zastępcy dyrektora lubelskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Reklama

Trzeci w kolejności był inny radny sejmiku Zdzisław Podkański. W poniedziałek po południu i on zadecydował, że mandatu nie przyjmie.

Następny w kolejce był właśnie Adam Kałaska. Nowy poseł ślubowanie złoży prawdopodobnie na początku lipca.

W wyborach w 2015 Adam Kałaska zdobył 3388 głosów 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-06-14 11:39:44

    Szczerze to dziwię się facetowi, do końca kadencji zostało raptem kilka miesięcy, to co on może zwojować. Chyba, że tu chodzi o kasę, władzę, czy nawiązanie jakichś znajomości, które potem mogą się przydać w swoim biznesie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Edek - niezalogowany 2019-06-14 21:57:20

    Po torach... po torach i do Warszawy. Powodzenia....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-06-16 11:14:23

    gość idealny , pije jak pani kruk , a i ostatnio próbował skończyć ze sobą na torach które zapomniał że są zamknięte :D hahah poseł oseł

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości