Reklama

Powiat rycki. Obchody Dnia Zdrowia Psychicznego - czym jest nerwica?

10 października obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Po raz czwarty w powiecie ryckim w Ośrodku Wsparcia w Leopoldowie

W poprzednich latach tematami konferencji były depresja i schizofrenia. Rok temu - Alzheimer, a teraz przyszedł czas na nerwice.  - Co roku nasze obchody skupiają się wokół innego zagadnienia, ale ściśle związanego z zaburzaniami psychicznymi. - mówi Urszula Banach, kierownik Ośrodka Wsparcia. - Celem Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego jest edukacja i promocja wiedzy na temat społecznych, medycznych, biologicznych i edukacyjnych aspektów zdrowia psychicznego - zaznacza.

 

Trzeba reagować 

- 10 października, to dzień, kiedy możemy swobodnie mówić o tych problemach - mówi Magdalena Piechota, dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Dęblinie, która na spotkaniu mówiła o zaburzeniach lękowych u dzieci i młodzieży. - To bardzo częste zaburzenia. Na 30 osób w grupie, dwie doświadcza takich zaburzeń. Trzeba reagować, bo zdrowie psychiczne, emocjonalne, społeczne, to bardzo cenny zasób dla każdego - podkreśla Piechota. Psycholodzy i psychiatrzy podkreślają, że lęk to nie do końca coś złego. Jest naturalnym stanem emocjonalnym. Ostrzega człowieka przed niebezpieczeństwem. Człowiek mobilizuje się, żeby poradzić sobie z trudną sytuacją. Problem pojawia się wtedy, gdy lęk jest nasilony i nieproporcjonalny do zaistniałej sytuacji. - Znałem kiedyś strażaka, który nie bał się wejść w ogień, żeby ratować ludzkie życie i mienie. Za bohaterską postawę przyznano mu odznaczenie. Wyjście podczas uroczystości do odebrania medalu było dla niego nie do przebrnięcia - mówił dr n. med. Gustaw Kozak podczas swojego wykładu o nerwicach. Psychiatra z Akademii Medycznej w Lublinie po raz kolejny gościł na powiatowych obchodach Dnia Zdrowia Psychicznego w Ośrodku Wsparcia w Leopoldowie. 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    tencosieleczy - niezalogowany 2019-10-15 13:00:17

    Nerwicy to się można nabawić pracując w tego typu instytucjach samorządowych, gdzie tylko króluje lizusostwo, zawiść, pogarda, szczucie jednych na drugich, ogólny upadek jakichkolwiek obyczajów, wzorców moralnych.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kandydat na Burmistrza R 2019-10-15 13:13:47

    to racja na pewno jest cięzko pracować jeżeli nie liczy sie fachowiec ,kompetencja, solidnosć urzednicza ,a liczy się partia i znajomość

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-15 18:34:13

    Cieszcie się jak dziecko z batona. Mówiłem, że tam pani w okularach jest wszędzie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości