Reklama

„PRĘDKOŚĆ” – ogólnopolska kontrola ruszyła! Policja nie odpuści piratom drogowym

9 kwietnia kierowcy w całej Polsce muszą mieć się na baczności. Policja, we współpracy z Europejską Organizacją Policji Ruchu Drogowego – ROADPOL, rozpoczęła ogólnopolską akcję „PRĘDKOŚĆ”, wymierzoną w tych, którzy ignorują ograniczenia prędkości. Grupy SPEED już wyruszyły na drogi!

Ogólnopolska akcja „PRĘDKOŚĆ” – cel: eliminacja piratów drogowych

Dzisiejsza akcja „PRĘDKOŚĆ”, koordynowana przez ROADPOL, to szeroko zakrojone działania kontrolno-prewencyjne prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Głównej Policji (KGP). Mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie, szczególnie w miejscach newralgicznych, gdzie często dochodzi do tragicznych wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.

Na drogach pojawiły się także specjalistyczne policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest reakcja na niebezpieczne zachowania kierowców. Ich obecność ma być wyraźnym sygnałem dla uczestników ruchu: łamanie przepisów nie będzie tolerowane.

Reklama

Nadmierna prędkość to zabójca – policja ostrzega i apeluje

Jak wynika z danych, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce. Dlatego też policja nie tylko sprawdza, czy kierowcy przestrzegają limitów, ale również obserwuje ogólne zachowanie na drodze – każde naruszenie prawa może zakończyć się mandatem, punktami karnymi lub nawet utratą prawa jazdy.

Policja apeluje: NIE RYZYKUJ! ZWOLNIJ! Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i innych uczestników ruchu. Działania te mają nie tylko charakter kontrolny, ale przede wszystkim prewencyjny – chodzi o ratowanie życia.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/04/2025 08:57
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości