Reklama

Prezes zdecydował. Starosta, burmistrz i wójt zarobią mniej

17/04/2018 09:03
Sprawdziliśmy ile zarabialiby nasi włodarze, gdyby obniżyć ich pensje na przykład o 20%


Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego o obniżeniu wynagrodzeń politykom, głównie posłom, wywołała wstrząs. Ale nie mniejszy na szczeblu samorządowym, gdyż – jak zapowiedział prezes PiS - chodzi też o nowe limity dla wójtów, burmistrzów i starostów. Dziś poziom ich wynagrodzeń, zgodnie z ustawą, nie może przekroczyć siedmiokrotności kwoty bazowej. Na rok 2018 została ona zamrożona na poziomie 1 789 zł brutto.

Oznacza to, że obecnie pensja wójta, burmistrza, marszałka czy starosty, razem ze wszystkimi dodatkami, nie może przekroczyć 12 526 zł brutto miesięcznie.

Co o propozycji obniżenia uposażeń sądzi nasza władza przeczytacie już jutro w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości