Trwa kampania prezydencka. Dziś wczesnym popołudniem Ryki odwiedził prezydent Polski Andrzej Duda, kandydat Zjednoczonej Prawicy
- Kiedy tu wjeżdżaliśmy powiedziano mi, że Grzegorz Schetyna mówił, że wybory wygrywa się w Rykach a nie miasteczku Wilanów. To całkiem niezły prognostyk - mówił na powitanie prezydent Andrzej Duda. Plac przed nowo wyremontowanym dworcem PKS oraz obrzeża parku miejskiego bardzo licznie wypełnili mieszkańcy Ryk, okolic. Ludzie głośno skandowali: "Andrzej Duda, Andrzej Duda". W imieniu przybyłych mieszkańców prezydenta powitał burmistrz Ryk Jarosław Żaczek. - Panie prezydencie jest pan dla nas nadzieją i gwarancją kontynuacji pozytywnych zmian. Nadzieją, że takie miasta jak Ryki dalej będą się rozwijały - zaznaczył burmistrz.
W swoim wystąpieniu w Rykach prezydent Andrzej Duda i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach prezydenckich wspominał swoją wizytę w Rykach sprzed 5 lat. - Żądaliście wtedy obniżenia wieku emerytalnego nieuczciwie podniesionego przez rząd PO-PSL. Żądaliście, żeby w końcu zadbano o polską rodzinę, żeby był godny poziom życia. To się udało - mówił prezydent i wspomniał programy społeczne jak 500+, "dobry start" czy wypłatę trzynastej emerytury. "Dziękujemy, dziękujemy" odpowiadali zgromadzeni.
- Dopóki ja pełnię urząd prezydenta RP, nigdy nie przejdzie u mnie ustawa, która będzie odbierała trzynastą emeryturę, albo świadczenia społeczne - zapewnił prezydent Duda.
Dużo miejsca w swoim przemówieniu kandydat prawicy poświęcił rodzinie. - Ochrona rodziny będzie dla mnie kwestią absolutnie na pierwszym miejscu. Rodzinie należy się w naszym kraju szacunek i wsparcie ponad wszystko. Dlatego przedstawiłem Kartę Praw Rodziny - przemawiał urzędujący prezydent.
Andrzej Duda mówił również o potrzebie inwestycji zarówno tych lokalnych realizowanych przez samorządy jak i tych dużych jak budowa centralnego portu komunikacyjnego czy budowa kanału na Mierzei Wiślanej. Prezydent zapowiedział Fundusz Inwestycji Samorządowych, jako jeden z elementów jego programu na następne 5 lat. Aby samorządy mogły zaczerpnąć pieniądze jako wkład własny do inwestycji przy korzystaniu ze środków europejskich.
Na zakończenie prosił zebranych o poparcie podczas wyborów. - Chcę Polski, która będzie wielką wspólnotą zgromadzoną wokół biało-czerwonego sztandaru i wokół naszego hymnu narodowego. Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy. Niech żyje Polska ! -- takimi słowami zakończył swoje wystąpienie w Rykach prezydent Andrzej Duda. Znalazł się tez czas na uściski dłoni, autografy czy zrobienie selfie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Prezydent Polski, który nie potrafi szanować mniejszości. Wstyd na cały świat, szczególnie w ostatnich dniach. Ośmiesza się i nie jest poważnie traktowany już chyba przez nikogo w UE. Naprawdę chcemy takiego prezydenta?
Panie Andrzeju, walizki spakowane?
...a policja przyglądała się jak zwolennik Dudy bije przeciwnika Dudy. Teraz będą wyjaśniać co się stało. Takiego wstydu policji nie pamiętam.
...a policja przyglądała się jak zwolennik Dudy bije przeciwnika Dudy. Teraz będą wyjaśniać co się stało. Takiego wstydu policji nie pamiętam.
widze jeden tylko osobnik stał w tłumie świadomy politycznie w tym miecie , trzymał karton " nie dla długopisu"
ciekawe co burmistrz Ryk powie jak dzieki jego partii bedziemy za chwile zarabiac w "milionach" i nic nie kupimy za to i za chwile pozniej bezrobocie , A TO JUZ BYŁO- rozdawnictwo i lenistwo zamiast praca wzbogaca
a teraz pytanie do przeciwników Pisu w mieście RYKI,
na fb itp sprawach wielcy bohaterzy i krytycy władzy lokalnej, burmistrza ,starosty itd gdzie byliscie dzisiaj???? gdzie wasze niezadowolenie ?? gdzie jakies foldery sprzeciwu?? zaznaczenie ,że jest ktos w tym miescie co mysli europejsko, inaczej od władzy łamiącej prawo itp itd ???brak odwagii?? np były burmistrzu były starosto itp i wasi koledzy znajomi
Widzę, że trzeba było usunąć poprzedni news, bo było za dużo komentarzy krytycznych.
Cenzura z Mysiej wraca?
Ponawiam moje pytanie: Co Duda zrobi w sprawie ponownego nie wpuszczenia Polaków na teren muzeum w Oświęcimiu?
Proszę znaleźć sobie informacje jakie Duda ma prawdziwe nazwisko i pochodzenie (z resztą jak cała nasza elita polityczna),żeby potem się nie zastanawiać dlaczego w Polsce jest tak a nie inaczej.Nasi przodkowie oddawali życie za wolny kraj za wolną ojczyznę a większość Polaków Sprzedała się za 500 zł-to jest przykre.
Polska nie jest wolnym suwerennym państwem.Zostaliśmy sprzedani.Polska to korporacja zarejestrowana w stanach to też łatwo znaleźć w internecie.
Zrozumcie wreszcie,że niedługo będziemy mieszkać na ulicach,my nie mamy już nic!
Wyłączcie telewizory i włączcie myślenie bo koniec państwa polskiego jest bliski.
Za 500zł miesięcznie sprzedał się polski naród. Ludzie ,,tanich obyczajów". Za 16zł/dzień to nawet Ukrainki nie dają dupy.
jak zwykle ryki przynoszą wstyd powiatowi...
Ludzi chyba trochę więcej niż na spotkaniu z Kidawą.
Wy to macie narąbane nie żle w głowie .
Na fb wszystko pousuwane, wstyd ku....wstyd, wyprowadzam się do Dęblina. Gazety więcej nie kupię.
Szacunek i podziękowanie za odwagę dla Pana, który miał karton z napisem "Nie dla długoPiSu!".
Mój Prezydent!
Święty Prezydent, ja kbym miał, skimś poruwnać to z tylko z SWIENTYM JANEM PAWLEM 2!!!!!!!!!!!!!
MUJ PREZYDENT MOJA POLSKA PRECZ Z KOMUNOM!!!
popieram!
Taaaaa jeszcze do Boga porównajcie DEBILE !!!
Ortografia na poziomie PiS u :(
https://www.facebook.com/PawelMalicki95/photos/a.419210178677565/618808652051049/
Liżcie im dupy i módlcie się do nich tak samo jak do księży.Oni i tak będą was okradać i zabijać bo nie macie własnych rozumów.
Dno
nie no może ten cały trzaskowski lepszy, co pedałów popiera.... To jest dno
Ten człowiek został zaatakowany!!! Taki elektorat ma Prawo i Sprawiedliwość... proszę obejrzeć sobie nagranie za nim zaczną Państwo coś pisać, ile razy dziennikarze Twojego głos kogoś potrącili jak szli podobnie i inni ludzie... czy to jest powód do ataku?
Chyba glupota ze strony tego kogos z tym transparentem ile za to zarobil???
Nasz Prezydent to dobry człowiek i chce zrobić coś dla ludzi. Skutecznie mu się to udaje, Popiera najważniejsze wartości w życiu człowieka, a kluczowaą jest rodzina
dla Twojego prezydenta "rodzina" to = "głos" a nie wartości , jakby dbał o rodzinę anie o stołki polityczne swoje i swojej partii to by pomagał biznesowi , w europie sie nie kłocił bo tylko UE nas podniosła z syfu komunizmu razem z USA ale oni z przyczyn politycznych pomagali bo nienawidza Rosji to wróg ich i komunizm , wiec malutko wiesz o word
Duda mydli oczy tą Kartą Rodziny, to jest bezwartościowy dokument. Jakby zostało to uchwalone w drodze ustawowej, to by coś prawnie znaczyło.
Nooo....zakłamany ten artykuł -widzieliśmy jak było naprawdę! Wstydźcie się "wolni dziennikarze" TG !!!
Milicjanci też się nie popisali
A co do farmazonów pismaków TG nt tego przeciwnika Dudy, to można obejrzeć filmik na tvn24, na którym wszystko widać.
I znowu pislam pięknie zareklamował nasze miasto w Polsce.
Jeszcze sie taki nie urodzil co by wszystkim dogodzil.
Hahaha, ale nie obiecał, że nie podpisze likwidacji 500+ :) obiecał że nie odbierze 13 emerytury czy innych pierdol ale 500+ przemilczał... To jest dzban, ale szczwany...
Przecież ten gość z kartonem to ustawka....dziadek 60 letni go pchnął a ten jak na walce rodem MMA padł na glebę....śmiechu warte.Te trolle lewaki wszystko robią żeby odzyskac władzę....nie długo pod samochody będą się kładli....czy ludzie już zapomnieli jak było za rządów koalicji PO-PSL? Zastanówcie się proszę drodzy rodacy...
Ludzie doskonale pamiętają jak było za rządów PO-PSL. Może nie było 500+ czy "13 emerytury", ale RP było krajem demokratycznym. Dziś jesteśmy na drodze do wychodzenia z systemu demokratycznego i przekształcania się w państwo totalitarne. Na nagraniach doskonale widać jaki jest elektorat który krzyczy i popiera Pana Dude. Wśród nich przejawia się brak miłości do drugiego człowieka... oni modlą się pod figurą (wszyscy to widzą) a diabła mają za skóra i innych atakują (widzą to nieliczni którzy mają jeszcze jakikolwiek kręgosłup moralny). Prawdziwi obrońcy demokracji, wolności, prawdziwi chrześcijanie. Dlatego Panie Borysie proszę sobie podarować ten komentarz...
Relacja w Tusk Vision Network nie była od początku zajścia. Ten słabowity człowiek z kartonem faktycznie wlazł w wózek z dzieckiem A ojciec zareagował prawidłowo i bronił swojej rodziny i to niestety było iskrą do eskalacji zajścia. A poza tym człowiek ten powinien dostać mandat za zaśmiecania ponieważ zostawił swój kartonik.
Nie wiedziałem, że popychanie kogoś, mówienie żeby spadał, wyrywanie komuś kartonu z napisem to jest obrona swojej rodziny.
Poza tym dziwi ta spóźniona reakcja policji. Panowie byli na pikniku czy na służbie?
To ze ludzie starsi na starosc sa bardziej podatni na propagande, zabobonni czy podatni na religie nikogo nie dziwi - to z niedotlenienia mozgu pewne jego czesci ulegaja uszkodzeniu i czlowiek zaczyna byc bardziej strachliwy (fakty naukowe). Wiec to stado baranow nie dziwi - Ryki to miasteczko emerytow...Ale bardziej dziwi mnie glupota ludzi ktorzy wyslali na ten wiec swoje dzieci. Naprawde az tak malo wazne jest zdowie i zycia waszych pociech??? To swiadczy tylko o tym jak ludzie w Rykach sa niewyedukowani....Zreszta ci co skonczyli porzadne studia wymigrowali z Ryk - bo co w nich robic- zostali sami klasowi tumani ktorzy w szkole byli zbyt tempi by do czegosc dosjsc nie robiac przekretow i oszukujac innych.
pis = po = złodzieje i debile
gość 2020-06-16 17:46:19 popieram wypowiedz tej osoby, połowa z tych ludzi jedynie przetrwała w zyciu, i mało gdzie była i widziała, do tej pory pewnie ich tzw "murzyN" dziwi,
i słuchają pisu co kaze wojować szabelką . ,że jakas ta unia zła itd , tylko to my jesteśmy 50lat za tą jakąś unią do tyłu, To zachód wyznacza drogę technologii itp rzeczy ,Zastanówcie sie ludziska zacofani trochę nad swoimi decyzjami .
Jesteśmy 50 lat z tyłu za Unią, bo nas zachód sprzedał ruskim w Jałcie, a nie z powodu PISu.
To jak mamy konkurować ze zdrajcami, którzy wystawili nas do wiatru i jeszcze każą się przymusowo "kochać", a jak nie to karać, karać itp.
W sumie teraz trochę jest sprawiedliwie, bo oni też odczuwają skutki polityki tego eurokołchozu.
Prezydent Polski, który nie potrafi szanować mniejszości. Wstyd na cały świat, szczególnie w ostatnich dniach. Ośmiesza się i nie jest poważnie traktowany już chyba przez nikogo w UE. Naprawdę chcemy takiego prezydenta?
Panie Andrzeju, walizki spakowane?
...a policja przyglądała się jak zwolennik Dudy bije przeciwnika Dudy. Teraz będą wyjaśniać co się stało. Takiego wstydu policji nie pamiętam.
...a policja przyglądała się jak zwolennik Dudy bije przeciwnika Dudy. Teraz będą wyjaśniać co się stało. Takiego wstydu policji nie pamiętam.