Reklama

Przekonać niezdecydowanych

W ostatnim tygodniu kampanii wyborczej walka o głosy trwa w najlepsze. 9 października mieszkańców Ryk odwiedził wojewoda lubelski Przemysław Czarnek

Spotkanie w kinie „Renesans” zgromadziło sympatyków prawej strony sceny politycznej. O ważności niedzielnych wyborów przekonywał zarówno przedstawiciel administracji rządowej w województwie, jak i przebywający z nim kandydaci. Razem z Czarnkiem na wiec przyjechali: rzecznik ministerstwa sprawiedliwości i kandydat na posła Jan Kanthak, poseł i kandydatka Gabriela Masłowska oraz ubiegający się o mandat Leszek Kowalczyk, dziś radny sejmiku województwa.

Oklaski dla wojewody

Każdy z mówców zwracał uwagę na wyjątkowość niedzielnego aktu wyborczego. - Te wybory mogą być najważniejsze od 1989 r. Zdecydują o tym, jaka będzie Polska przez następne dziesięciolecia i kto będzie w niej rządził: PiS, czy anty-PiS – podkreśla wojewoda. Jeszcze dalej w dywagacjach poszedł rzecznik MS. - To wybór między 500+, 300+, a LGBT+ - zaznacza Kanthak.

Reklama

Do oddania głosu na obecnie rządzących przekonywali wszyscy. Wojewoda przypomniał o 5 mld zł wydanych na drogi, w tym na te ekspresowe. Odniósł się też do służby zdrowia nawiązując tym samym do uruchomionego w poniedziałek szpitala powiatowego w Rykach. - Nie prywatyzujemy, ani nie likwidujemy szpitali. Dobrze, że nie ma już poprzedniego starosty, za którego kadencji rycki szpital upadł – zaznacza Czarnek. Słowa wojewody sala nagrodziła brawami.

Będą pieniądze dla szpitala

Na sukcesy resortu sprawiedliwości zwrócił zaś uwagę Jan Kanthak. - Za przestępstwa wyłudzenia podatku VAT podnieśliśmy karę do 25 lat pozbawienia wolności (nasi poprzednicy uznawali to za wykroczenie). Ostatnio po rozbiciu jednej grupy przestępczej, udało się zabezpieczyć aż 1,5 mld zł. Te pieniądze są przeznaczane na programy społeczne – mówi Kanthak. Rzecznik ministerstwa obiecał też, że wkrótce do szpitala powiatowego w Rykach trafią środki z funduszu sprawiedliwości. Będą przeznaczone na sprzęt ratujący życie.

Reklama

O pozytywach ostatniego czterolecia wypowiadali się także Leszek Kowalczyk i Gabriela Masłowska. - Na początku kadencji nie spodziewałam się, że można aż tak wiele dobrego zrobić. To wydaje się nieprawdopodobne – zauważa Masłowska. Aby podtrzymać dobrą passę, do dalszej mobilizacji elektoratu wezwał gospodarz spotkania, burmistrz Ryk. - Wynik wydaje się oczywisty, ale musimy starać się przekonać zwłaszcza osoby niezdecydowane – zauważa Jarosław Żaczek.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kandydat na Burmistrza R 2019-10-11 15:56:20

    Prośba do rozsądnych i niezdecydowanych : Nie ! głosujcie na PiS, oni i tak wygrają wybory.
    Głosujcie na inne silne partie PO /Lewica -PSL moze nie wejść więc ryzyko
    Jeżeli chcecie aby było ok w Polsce to zróbcie tak jak piszę bo wazny jest

    Pluralizm polityczny ot nie pozwala na terroryzm jednej partii tak jak KUba itp Jeszcze raz prośba

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan Gość - niezalogowany 2019-10-11 16:02:19

    Jeśli już to sympatyków lewej strony sceny politycznej

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-11 17:12:46

    A ja myślę, że od tej wymuszonej agitacji, za wszechmocnym pisem, wielu ludziom robi się już nie dobrze. Każdy ma swój rozum i potrafi oddzielać fałsz od prawdy. Uczciwość od kłamstwa. Podłość i nienawiść od zwykłej życzliwości. To moda ostatnich lat, podzielić ludzi na złych bo już byli i dobrych co dopiero będą. Wybierzmy tych, z którymi chcielibyśmy usiąść przy wspólnym stole i porozmawiać jak normalni, szczerzy i sympatyczni ludzie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości