Reklama

Przez sms-a straciła 14 tys. zł

Kobieta w czasie oczekiwania na zamówioną za pośrednictwem internetu przesyłkę otrzymała wiadomość rzekomo od firmy kurierskiej z informacją o konieczności dopłaty kwoty 1,49 zł

Ryccy kryminalni wyjaśniają okoliczności oszustwa, którego ofiarą padła 30-letnia mieszkanka powiatu ryckiego. Kobieta w czasie oczekiwania na zamówioną za pośrednictwem internetu przesyłkę otrzymała SMS-a, rzekomo od firmy kurierskiej z informacją o konieczności dopłaty kwoty 1,49 zł w związku ze zbyt dużą wagą przesyłki. - Kobieta kliknęła w nadesłany w wiadomości link i po „przekierowaniu na stronę banku” wykonała ten niewielki przelew. Następnego dnia okazało się, że z jej rachunku zniknęło ponad 14 tys. złotych - informuje podinsp. Robert Wąsik z ryckiej policji.

Policja przestrzega przed oszustami. - Uważajmy na wszystkie wiadomości informujące nas o konieczności zapłaty lub dopłaty drobnych kwot zawierające link do strony udającej pośrednika płatności. Każdorazowo przed wykonaniem przelewu skontaktujmy się z firmą, która figuruje, jako nadawca wiadomości. Nie otwierajmy załączników dołączonych do wiadomości e-mail wysłanych do nas przez nieznane nam osoby czy instytucje, nie pobierajmy niezweryfikowanych treści z nieznanych stron internetowych - tłumaczy podinsp. Wąsik.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-08-18 09:56:36

    https://niebezpiecznik.pl/post/3-ataki-ktorymi-od-tygodni-cyberprzestepcy-okradaja-polakow/ https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-smsy-od-w-sprawie-przesylek/ https://niebezpiecznik.pl/post/galeria-sms-doplata-dotpay-scam/ itp. itd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości