Gminny przystanek "Profilaktyka a Ty. Młodzi Młodym" odbędzie się w Sobolewie już po raz drugi. - My staramy się młodym pokazać, jak mogą spędzać wolny czas kreatywnie, bez alkoholu i używek - opowiada o akcji Ewa Błażejczyk, jedna z organizatorek przystanku. - Jeśli przyjdą do nas i zobaczą, że w czymś się sprawdzają, to zaczynają chcieć to robić, dalej to rozwijają - uzupełnia.
Głównym pomysłodawcą przystanku w Sobolewie jest Karol Gałkowski, a organizuje ją młodzież z miejscowego LO.
- Przyjmujemy przede wszystkim grupy ze szkół z opiekunami, ale każdy młody może się zgłosić - informuje organizatorka. - Głównie zachęcamy młodych z naszej gminy, nie chcemy się jednak ograniczać i zapraszamy wszystkich chętnych - dodaje.
PaT odbędzie się w budynku LO Sobolew. Ruszy w piątek 22 czerwca o godz. 16.00, a potrwa do niedzieli 24 czerwca, do godz. 14.00. W tym czasie odbędą się warsztaty filmowe, bębniarskie, taneczne, plastyczne, a także dziennikarskie, które poprowadzi Łukasz Szymański, redaktor naczelny naszej gazety.
Ponadto przewidziane są koncerty Jarosława Chojnackiego, zespołów Szwedarka, El Camino, The shoes, Cegła. Podczas nocnej sceny nastąpi prezentacja grup teatralnych biorących odział w akcji, w tym formacji NieWiem. - Zapraszamy grupy teatralne, które będą chciały u nas wystąpić - zachęca Ewa Błażejczyk.
Na koniec wszyscy przejdą ulicami Sobolewa w barwnym korowodzie.
Nasza redakcja objęła projekt patronatem medialnym.
Zapisy i informacjeTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze