Reklama

Dęblinianie oddali ponad 20 litrów krwi

03/07/2012 13:35
Mimo, że medycyna osiąga w dzisiejszych czasach rzeczy uważane za niemożliwe jeszcze kilka lat temu, ciągle nie udało się znaleźć substytutu krwi. A tej bardzo często brakuje. Każdego roku zapotrzebowanie na krew rośnie o 8,6%, jednak w tym samym czasie liczba dawców rośnie zaledwie o około 3,6%. Stąd powstały takie akcje, jak podróżujący po Polsce autobus do poboru krwi z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dęblinianie nie mają się czego wstydzić, akcja w mieście lotników była wyjątkowo owocna, a przez kilka godzin cały czas ustawiała się kolejka chętnych dawców.

Niestety nie wszyscy chętni mogli oddać krew, a przyczyny były różne. Od tych najpiękniejszych - zbyt krótki okres od ostatniego oddawania krwi, do prozaicznych, jak zbyt niskie ciśnienie krwi.

- Zgłosiły się do nas 52 osoby, a krew oddało 45 osób - wyjaśnia pielęgniarka z autobusu.

Oznacza to 45 oddanych jednostek krwi, a każda pojedyncza jednostka może uratować życie nawet 3 osobom, a pamiętajmy, że średnio co 1 minutę ktoś potrzebuje transfuzji krwi.
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    man - niezalogowany 2012-08-04 20:20:27

    z ktorej strony

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    dany - niezalogowany 2012-07-16 22:04:55

    widac ze urode ma po mamie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    RAPER - niezalogowany 2012-07-07 17:03:59

    Kasiu - pięknie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości