Na początku lipca dokonano kolejnego odbioru robót budowlanych realizowanych w ramach inwestycji przy ulicy Janiszewskiej w Rykach, gdzie trwa budowa krytej pływalni.
Na taki obiekt mieszkańcy czekają już wiele lat. Jego realizacja jest możliwa dzięki determinacji poprzedniego starosty Leszka Filipka i zarządu, a także podjęcia kontynuacji zadania przez obecnego starostę Stanisława Jagiełłę i jego zarząd.
4 lipca plac budowy odwiedziła komisja odbiorcza, w skład której weszli przedstawiciele starostwa i inspektor nadzoru inwestorskiego. Dotychczas wykonane prace prezentowali z kolei przedstawiciele wykonawcy, czyli firmy Instalbud Rzeszów.
Na spotkaniu ustalono wartość odbieranych robót na kwotę blisko 3,5 miliona złotych. Odebrane roboty zostały wykonane w okresie od dnia 24.04.2012 r. do dnia 27.06.2012 r.
- Komisja odbiorcza stwierdziła, iż jakość robót i użytych materiałów ocenia się na dobrą oraz że inwestycja nie posiada żadnych wad. Ponadto przedstawiciele wykonawcy oraz Inspektor Nadzoru Inwestorskiego wspólnie stwierdzili, iż niektóre prace zakończono jeszcze przed terminem, co daje nadzieję, że zakończenie prac budowlanych odbędzie się zgodnie z ustalonym harmonogramem - mówi Aneta Ochal, naczelnik Wydziału Rozwoju i Zarządzania Mieniem Powiatu.
Od ostatniego odbioru wykonano m.in.: instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, wentylacyjną, wstawiono okna oraz drzwi wejściowe. Ponadto rozpoczęto prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku basenu - rozpoczęła się budowa parkingu oraz wykonano fundamenty pod słupy oświetleniowe.
Mimo bardzo gorącej i burzowej aury prace postępują i ani na chwilę nie zwalniają tempa.
- Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie pływalnia zostanie oddana do użytku już w grudniu tego roku - oznajmia Tadeusz Oryl, wicestarosta rycki.
Komentarze