Reklama

Nowa szkoła oddana do użytku

17/10/2012 17:40
Po 18 miesiącach wytężonych prac zakończyła się budowa szkoły podstawowej z salą gimnastyczną i oddziałem przedszkolnym. W ostatni poniedziałek można było dokonać uroczystego przecięcia wstęgi.

- Droga do dzisiejszego dnia tak niezwykłego i radosnego dla naszego całego środowiska była bardzo długa. Rozpoczęły ją tak naprawdę poprzednie pokolenia uczniów, rodziców, pracowników szkoły, mieszkańców - mówi Bożena Dryk, dyrektor ZPO w Rososzy. O poprawę warunków nauczania mieszkańcy Rososzy starali się od wielu lat. Na realizację marzeń o nowej dużej szkole wciąż jednak brakowało pieniędzy. Wszystko zmieniło się pod koniec ubiegłej kadencji samorządu. To wtedy większość radnych, na wniosek burmistrza Gąski, zdecydowała o rozpoczęciu budowy szkoły z zaciągniętych przez gminę kredytów. Sama budowa to koszt blisko 4 milionów złotych. Do tego dochodzi jeszcze wyposażenie.

Dziś do dyspozycji około 140 dzieci (przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej) jest do dyspozycji 8 przestronnych sal lekcyjnych, sala gimnastyczna wyposażona z udziałem funduszy ministerstwa sportu i turystyki (400 tys. zł - przyp. red.), sala komputerowa, stołówka, biblioteka, zaplecze sanitarne. - Brakuje części wyposażenia, ale mam nadzieję, że dzięki przychylności władz różnego szczebla to też niebawem się zmieni - dodaje pani dyrektor.

Najbardziej z nowej szkoły cieszy się 11 uczniów klasy pierwszej, którzy w tym roku rozpoczęli naukę w Rososzy. W trudnych warunkach przyszło im się uczyć tylko przez półtora miesiąca. Teraz mają do dyspozycji pachnącą świeżością szkołę.

Ale nie tylko dzieci cieszą się z nowej inwestycji.  - To wspaniały dzień - podkreśla Jerzy Gąska, burmistrz Ryk. - Cieszę się, że w dniu dzisiejszym spotykamy się w nowym obiekcie szkoły z salą gimnastyczną. Ta szkoła powinna powstać tutaj co najmniej 30 lat temu - dodaje.

Zobacz komentarz

 
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mieszkanka gminny Ryki - niezalogowany 2013-01-20 12:24:47

    Jedną szkołę otwiera ( zaciągając przy tym ogromny dług na gminne), a 4 inne szykuję do zamknięcia - gdzie tu sens??? Nikomu nie życzę takiego burmistrza!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości