Reklama

Czy "Sobieski" się obroni?

04/06/2013 13:39
Walka o zachowanie drzewa trwa od 2010 roku, kiedy to dendrolodzy stwierdzili, że roślina jest martwa i zagraża ruchowi drogowemu.

Wójt i radni gminy chcą zachować choć część tego zabytku. Usunęli już najbardziej niebezpieczne konary. Jednak Nadleśnictwo Puławy nadal chce zdjęcia z dębu statusu pomnika przyrody i usunięcia całego drzewa, które ich zdaniem, stwarza zagrożenie dla kierowców.

W ostatnim czasie wójt wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie o wyrażenie opinii w sprawie zdjęcia statusu pomnika przyrody z dębu.

Czy RDOŚ przychyli się do prośby nadleśnictwa i czy władze gminy usuną drzewo, okaże się już niebawem. Wiadomo, że społeczność gminy będzie chciała zachować choć namiastkę zabytkowego jeszcze dębu.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości