Pielgrzymka odbywa się zawsze w rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Dla dęblińskiego oddziału tegoroczny wyjazd do Częstochowy miał szczególny charakter. Jego członkowie postanowili przyjąć patronat Prymasa Tysiąclecia.
Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Prymasa u stóp Jasnej Góry. Akt zawierzenia w Bazylice Jasnogórskiej złożył Ziemowit Gawski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "CCh". Przyjęcie patronatu odbyło się pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.
Komentarze