Reklama

Civitas Christiana przyjęło patronat kard. Stefana Wyszyńskiego

04/06/2013 13:31
Pielgrzymka odbywa się zawsze w rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Dla dęblińskiego oddziału tegoroczny wyjazd do Częstochowy miał szczególny charakter. Jego członkowie postanowili przyjąć patronat Prymasa Tysiąclecia.

Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Prymasa u stóp Jasnej Góry. Akt zawierzenia w Bazylice Jasnogórskiej złożył Ziemowit Gawski, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "CCh". Przyjęcie patronatu odbyło się pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości